سفارت هند در تهران:

مجوز فرود برای هواپیمای ماهان صادر شد

مجوز فرود برای هواپیمای ماهان صادر شد

به گزارش سیمان، سفارت هند در تهران با صدور اطلاعیه ای در مورد گزارش های رسانه ای در رابطه با تهدید به بمب گذاری در پرواز هواپیمای ماهان در راه تهران به مقصد گوانگژو، اعلام نمود: مجوز فرود اضطراری صادر گردیده است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، بعد از انتشار اخباری در خصوص اعلام تهدید به بمب گذاری در یکی از پروازهای هواپیمایی ماهان از مبدا تهران به مقصد گوانگژو و درخواست هواپیما برای فرود اضطراری در هند، سفارت هند در تهران با انتشار اطلاعیه ای جزئیات این مورد را اعلام نمود.
در بیانیه آمده است: کاپیتان پرواز هنگام عبور از حریم هوایی هند در راجستان کنترل ترافیک هوایی (ATC) در دهلی نو را از تهدید به بمب گذاری در پرواز و اجازه فرود در دهلی نو را درخواست نمود.
در ادامه این بیانیه آمده است: با عنایت به وضعیت اضطراری بلافاصله مجوز عرضه گردید و کاپیتان پرواز برای حرکت به سمت فرودگاه جایپور (راجستان) که در نزدیکی بود سفارش و مجوز ورود داده شد با این وجود کاپیتان تصمیم گرفت در جایپور فرود نداشته باشد و به جای آن سفر را به مقصد نهایی ادامه داد.
شرکت هواپیمایی ماهان در مورد خبر رسانه هندی در رابطه با درخواست خلبان پرواز تهران - گوانگژو هواپیمایی ماهان برای فرود اضطراری در فرودگاه هند، اعلام نمود: به دنبال انتشار ادعایی در خصوص «تهدید به بمب گذاری در پرواز شرکت هواپیمایی ماهان بر فراز هند و درخواست فرود اضطراری» روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان به اطلاع رساند هواپیمای مسافری ایرباس ۳۴۰ این شرکت از مبدأ تهران به مقصد گوانگژو در کشور چین در حرکت بوده است و خلبان بمحض اطلاع از احتمال بمب گذاری در پرواز مراتب را با مرکز مراقبت در میان گذاشته و به تشخیص مرکز کنترل عملیات ماهان در خصوص ساختگی بودن این ماجرا و امنیت کامل پرواز به مسیر خود ادامه می دهد.
در این اطلاعیه آمده است: به نظر می آید طرح چنین گزارشاتی در شرایط کنونی بین المللی و داخلی به منظور برهم زدن امنیت و آرامش روانی مطرح گردیده است.
شرکت هواپیمایی ماهان در جهت اهداف عالیه خود که در درجه اول حفظ امنیت پرواز و همینطور خدمت رسانی مطلوب به مسافرین بوده است عزم خویش را بیشتر از پیش جزم کرده است.
شایان ذکر است این پرواز در زمان مقرر در سلامت کامل به زمین نشسته است.


منبع:

1401/07/14
12:19:24
0.0 / 5
153
تگهای خبر: عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیمان سیمان