دستور وزیر راه برای تسریع ساخت قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان

دستور وزیر راه برای تسریع ساخت قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان

نشست بررسی تكمیل راه آهن سریع السیر تهران-قم-اصفهان به ریاست وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر تكمیل پروژه توسط سرمایه گذار چینی برگزار گردید.



به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلسه بررسی تکمیل راه آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان برگزار گردید و روند تکمیل این پروژه مورد بررسی قرار گرفت و بر تکمیل آن تاکید شد.
پیگیری روند پیشرفت طرح راه آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان مبحث نشستی بود که روز گذشته در ساختمان دادمان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، حسین مهری مدیرعامل بانک عامل بخش صنعت، نماینده بانک مرکزی و پیمانکار و سرمایه گذار چینی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار گردید.
در این نشست، موضوعاتی همچون مباحث مالی پروژه و فعال سازی مابقی LC مورد بحث قرار گرفت. در مورد مبحث مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همینطور فعال سازی مابقی LC هم صورت گیرد. سرمایه گذار چینی این پروژه هم اعلام نمود با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد نمود.
جزئیات فنی پروژه قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان
گفتنی است، قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان ۴۰۹ کیلومتر طول دارد و فاصله تهران- اصفهان را می کاهد. در کنار آن اهمیت این مورد به آن دلیل است که با انجام این روند، ایران وارد تکنولوژی قطار سریع السیر می شود و روند بهره برداری و خدمت رسانی به مردم متفاوت می شود.
به گفته مشاور اجرای این طرح، مقرر شده است تا پس از تکمیل این پروژه، مسیرهای دیگر همچون تهران- مشهد و تهران- تبریز صورت گیرد که شاهد تحولی در سیستم بهره برداری راه آهن در کشور باشیم. در کنار آن ارتباط مرکز کشور به پایتخت تسهیل می شود.
بدین ترتیب که با وجود راه آهنی که از مسیر اهواز- شیراز و یزد به اصفهان منتهی می شود دسترسی جنوب کشور به پایتخت، تسهیل شده و باعث ایجاد فرایند متوازن در جنوب کشور و تسهیل دسترسی به نقاط مختلف کشور خواهد شد.
مقرر است تا ۳ سال آینده این مسیر با حمایت و همراهی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با محوریت شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، تکمیل شود.


منبع:

1399/07/01
15:14:52
5.0 / پنج
1697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان