سازمان هواپیمایی كشوری:

هواپیمای آنتونف 74 ممنوعیت پرواز ندارد

هواپیمای آنتونف 74 ممنوعیت پرواز ندارد

به گزارش سیمان سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: هواپیمای آنتونف 74 ممنوعیت پرواز نداشته و تمامی گواهینامه های صلاحیت پروازی را داراست.به گزارش سیمان به نقل از سازمان هواپیمایی كشوری، از آنجایی كه در ایام اخیر مطالب و مسائلی در فضای مجازی و به تبع آن در برخی از رسانه ها سوژه پرواز یك فروند هواپیمای آنتونف ۷۴ شركت هواپیمایی پویا با عناوین مختلف، صلاحیت پروازی این هواپیما را محل شبهه قرار داده است، اداره كل صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی كشوری در پاسخ به مسائل مطروحه نكاتی را جهت پاسخ گویی به رسانه ها به روابط عمومی سازمان اعلام نمود.
وزیر وقت وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ دی ۹۳ به رئیس وقت سازمان هواپیمایی كشوری ابلاغ كرد: پرواز هواپیمای آنتونف درصورت تحقق شرایط بر طبق ضوابط هوانوردی باید اقدام گردد در هر صورت نام شركت سازنده هواپیما نباید مانع پرواز این هواپیما گردد.
این هواپیما تمامی گواهینامه های صلاحیت پروازی بر طبق الزامات ایكائو را داراست و ممنوعیت پرواز ندارد.
هواپیمای مذكور بر طبق گواهینامه نوع (TC) و ضمائم آن برگه گواهینامه نوع (TCDS) كه توسط نهاد هواپیمایی كشوری اكراین به شماره TL۰۰۰۹ صادر گردیده است قابلیت حمل مسافر تا ۵۲ نفر را دارد.
در كتاب پروازی هواپیمای An-۷۴TK-۲۰۰ (كه بنام FM مشهور است) حمل مسافر توسط این هواپیما از طرف كشور طراح مجاز شناخته شده است.
لذا طرح مسائل غیر كارشناسی و اینكه كدام یك از الزامات و مقررات توسط صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی كشوری رعایت نشده است جز ایجاد شبهه و نگرانی برای مسافران هوایی چیزی به دنبال نخواهد داشت.


منبع:

1398/08/13
23:51:26
5.0 / پنج
4209
تگهای خبر: راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان