رییس مركز پژوهش های اتاق ایران مطرح كرد

پیش نیاز اصلی کاهش تورم ایران

پیش نیاز اصلی کاهش تورم ایران

به گزارش سیمان، رئیس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران می گوید تنش زدایی بین المللی و برنامه ریزی دقیق جهت استفاده از فرصت ها در داخل می تواند به کاهش تورم ایران کمک نماید.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، محمد قاسمی در یک پیام تصویری به مناسبت شروع سال جدید، خاطرنشان کرد: در یک نگاه کلان، اقتصاد ایران از سویی ظرفیت های بزرگ و تنوع فعالیتهای قابل توجهی دارد و از سوی دیگر در دهه های گذشته با معضلاتی چون تورم بالا و کسری بودجه ساختاری مواجه بوده است. ازاین رو برای عبور از این شرایط و استفاده از ظرفیت ها، باید راهی برای کنار زدن مشکلات پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه تنش زدایی در روابط با دنیا، می تواند گامی مهم در راه اصلاح اقتصادی ایران باشد، بیان نمود: در این تردیدی وجود دارد که رابطه همه جانبه و دقیق میان ایران و کشورهای منطقه از یک سو و دیگر کشورهای جهان از طرفی، می تواند هم به کاهش محدودیت ها ضد ما منجر شود و هم شرایط را برای رشد تجارت و توسعه همکاری ها فراهم آورد.
به قول رئیس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی، با کاهش تنش ها، راه برای جذب سرمایه گذاری های تازه در ایران هموار خواهد شد و در این بستر، ثبات به اقتصاد باز می گردد. از سوی دیگر با جذب سرمایه داخلی و خارجی، در نهایت رشد اقتصادی بعنوان یکی از اصلی ترین اولویت های کشور تضمین خواهد شد.
قاسمی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های داخلی با استفاده از تصمیمات درست ممکن خواهد بود، تصریح کرد: اگر ما بتوانیم تصمیماتی را نهایی نماییم که در قالب آنها توان تولیدی کشور افزایش پیدا کرده و تمام ظرفیت ها در اختیار فعالیتهای مولد قرار بگیرد، بطور قطع نشانه های ثبات خویش را در ۱۴۰۲ را نمایان خواهند کرد.
وی تصریح کرد: با بازگشت ثبات و رشد اقتصادی، تورم بالا که در سالهای گذشته بلای جان اقتصاد ایران شده، کاهشی خواهد شد و بدین سان از نیمه دوم سالجاری، نشانه های خوبی در اقتصاد ایران خویش را نشان می دهند.
منبع:

1402/01/06
14:11:16
0.0 / پنج
211
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیمان سیمان