میرتاج الدینی خبر داد

تعیین مالیات سیگار

تعیین مالیات سیگار

سیمان: یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 با اشاره به تصویب مالیات بر قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار مطابق با پیشنهاد دولت اظهار داشت که در سال آینده افراد فاقد بیمه پایه تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند.


محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال آینده در بخش درآمدی از تبصره ۷ تا ۱۸ را بررسی کرد منتها با توجه به این که هنوز گزارش پیشنهادات کمیسیون های تخصصی به کمیسیون تلفیق ارائه نشده، باردیگر کمیسیون از هفته آتی از تبصره ۱ در بخش درآمدی را بررسی می کند.
وی افزود: کمیسیون تلفیق بند (ل) تبصره ۱۲ را حذف کرد؛ در این بند دولت پیشنهاد کرده بود پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان از محل واگذاری اموال مازاد آن دستگاهها پرداخت گردد اما به سبب مشکلات این کار کمیسیون آنرا حذف نمود تا پولی که از واگذاری بدست می آید بهخزانه واریز شده و پاداش پایان خدمت پرداخت گردد.
این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبه به این کمیسیون در تبصره ۱۴ لایحه بودجه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که سازمان برنامه بودجه می تواند در صورت کسری منابع یارانه نقدی منابع را از سایر محل ها تامین کرده و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها واریز نماید.
میرتاج الدینی با اشاره به بند ه تبصره ۱۷ لایحه بودجه اظهار داشت: تلفیق پیشنهاد دولت درمورد قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار را تصویب کرد و با پیشنهاد های دیگر برای افزایش این نرخ مخالفت کرد.
وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در بند (ک) تبصره ۱۷ لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است در فروردین ماه هر سال با بهره گیری از پایگاه رفاه ایرانیان افراد فاقد بیمه پایه از سه دهک پایین درآمدی را شناسایی و تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهد. همین طور این سازمان مکلف شد سایر افراد متقاضی را در صورت تایید برمبنای آزمون وسع تحت پوشش بیمه رایگان کند؛ این مصوبه بدان معناست که علاوه بر سه دهک پایین، افراد جدید متقاضی در صورت واجد شرایط بودن هم بیمه رایگان می شوند.
میرتاج الدینی افزود: همین طور قرار شد بانکها برای پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین تسهیلات به میزان ۳۱ هزار میلیارد تومانی پرداخت کنند.
وی به مصوبه کمیسیون در بند د تبصره ۱۸ اشاره و اظهار داشت: طبق این مصوبه در صورت درخواست دستگاه های اجرائی دارای اعتبار از محل مصارف عمومی دولت و صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و تامین اجتماعی می توانند بوسیله شرکت ملی نفت نسبت به فروش نفت خام و میعانات گازی صادراتی با تایید دستگاه های اجرائی و وزارت نفت برمبنای قیمت روز صادراتی و در سقف بودجه خودشان تهاتر نفت کنند یعنی نفت بفروشند و طلبات خودرا از دولت بردارند.
وی افزود: به عبارت دیگر دولت برای تامین بدهی های این صندوق ها و دستگاه های اجرائی در سقف بودجه می تواند به اینها نفت بدهد تا بفروشند و بجای طلب هایشان بردارند.
این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: به دستگاه های اجرائی اجازه داده شده تا بدهی خود به شهرداری ها، سازمان تامین اجتماعی و نهادهای عمومی را بوسیله تهاتر تسویه کنند. همین طور خزانه داری کل کشور مکلف شده تا سهم شهرداری ها و دهیاری ها را از محل درآمد حاصل از جرائم راهنمایی و رانندگی را به حساب متمرکز وزارت کشور در خزانه داری کل کشور واریز نماید.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در بند ه تبصره ۱۷ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده است: «از ابتدای سال ۱۴۰۲ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ پانصد ریال، تولید داخل با نشان بین المللی یک هزار ریال و هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان داخلی ۲۰۰ هزار ریال به عنوان مالیات و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۸۰۰ هزار ریال به هر بسته ۵۰ گرمی تنباکوی قلیان وارداتی ۳۵۰ هزار ریال به عنوان حقوق ورودی دریافت می شود.
منبع:

1401/11/13
16:36:01
0.0 / 5
202
تگهای خبر: ایران , تخصص , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیمان سیمان