مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام كرد؛

تخلیه و بارگیری 2 و شش دهم میلیون تن کالا در بندر شهید بهشتی

تخلیه و بارگیری 2 و شش دهم میلیون تن کالا در بندر شهید بهشتی

به گزارش سیمان، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تخلیه و بارگیری دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در بندر شهید بهشتی و آماده شدن زیرساخت های جذب کانتینر یخچالی در بندر چابهار اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، قاسم عسکری نسب اقدامات انجام شده طی هشت ماهه اخیر در بنادر این استان را شرح داد و اظهار داشت: از آغاز سال ۱۴۰۱ تا ۲۱ آبان ماه، در بندر شهید بهشتی استان سیستان و بلوچستان بالغ بر دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد شش درصدی را نشان داده است.
وی اضافه کرد: در این خصوص یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری غیر نفتی و مابقی در حوزه نفتی انجام شده است.
عسکری نسب با اشاره به اینکه در حوزه کانتینر هم گامهای خوبی برداشته شده است، اظهار داشت: سیاست سازمان بنادر و دریانوردی بر اینست بندر شهید بهشتی را به تجهیزات تخلیه و بارگیری کانتینر تجهیز کند که بخشی از آن آماده بهره برداری است.
وی با تکیه بر این که زیرساخت های جذب کانتینر یخچالی هم آماده است، تصریح کرد: تابحال با تجهیزات فعلی بالغ بر سه هزار TEU(واحد شمارش کانتینر) در بندر چابهار بارگیری انجام شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حوزه کالای اساسی هم بندر چابهار درحال خدمات رسانی در حوزه جنوب و جنوب شرق کشور است و حدود ۹۹۷ هزار تن در این زمان تخلیه کالای اساسی هم از بندر شهید بهشتی چابهار را به ثبت رساندیم.


منبع:

1401/08/27
13:46:41
0.0 / 5
114
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان