افزایش ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

افزایش ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

به گزارش سیمان، در چهار ماهه نخست سال جاری تخلیه و بارگیری کالاها در بخش دریایی و بندری ۴ درصد و جابه جایی مسافران دریایی هم ۸۱ درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، عملکرد چهار ماهه خود امسال در مدهای مختلف حمل و نقل را منتشر نموده است. عملکرد چهار ماهه این وزارت خانه در بخش حمل و نقل دریایی از افزایش میزان تخلیه و بارگیری و هم جابه جایی مسافر حکایت دارد.
بر اساس این گزارش، میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در چهار ماهه سالجاری ۵۱ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۴۹ میلیون تن) ۴ درصد افزایش داشته است. در این خصوص با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در چهار ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۵۲ میلیون تن ثبت شده است.
میزان عملیات کانتینری بنادر در چهار ماهه سالجاری هم ۷۸۷ هزار TEU بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۷۰۳ هزار TEU) ۱۲ درصد افزایش داشته است.
همچنین گزارش عملکرد آماری از وضعیت جابه جایی مسافر (ورودی- خروجی) در چهار ماهه اول سال جاری نشان داده است که تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در این زمان ۴.۹ میلیون نفر بوده است. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۲.۷ میلیون نفر) ۸۱ درصد افزایش داشته است.

1401/06/03
13:25:45
0.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان