صادرات محصولات کشاورزی اوکراین بیشتر می شود

صادرات محصولات کشاورزی اوکراین بیشتر می شود

سیمان: اوکراین شاهد افزایش چشم گیر صادرات محصولات کشاورزی در ماه جولای است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وزارت کشاورزی اوکراین اعلام کرد، صادرات غلات، دانه های روغنی و روغن نباتی اوکراین در ماه جولای در مقایسه با ژوئن ۲۲.۷ درصد افزوده شد و به ۲.۶۶ میلیون تن رسید.
صادرات غلات اوکراین از شروع جنگ کم شده است برای اینکه بنادر تعطیل شده بود که موجب افزایش قیمت جهانی موادغذایی و ترس از کمبود در آفریقا و خاورمیانه شد. ماه گذشته توافقی برای رفع انسداد بنادر اوکراین و اجازه خروج کشتی های حامل غلات منعقد گردید.
این وزارتخانه اظهار داشت که صادرات جولای شامل ۴۱۲ هزار تن گندم، ۱۸۳ هزار تن جو، ۱.۱ میلیون تن ذرت، ۳۶۲ هزار و ۱۰۰ تن دانه آفتابی و تناژ سایر کالاها بوده است. با این وجود، این وزارتخانه در اطلاعیه ای جداگانه اعلام نمود که صادرات غلات اوکراین همچنان در فصل ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ تقریباً ۵۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته و به ۲.۲ میلیون تن رسیده است.
صادرات غلات برای فصل ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ منتهی به ۳۰ ژوئن ۸.۵ درصد افزوده شد و به ۴۸.۵ میلیون تن رسید که ناشی از محموله های قوی پیش از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه بود. اوکراین گفته است که بعد از رفع انسداد، ۳۷۰ هزار تن غلات از بنادر دریایی صادر گردیده است.
طبق گزارش رویترز، داده های این وزارتخانه نشان میدهد که صادرات تا حالا در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ شامل ۱.۴۵ میلیون تن ذرت، ۵۶۲ هزار تن گندم و ۱۹۲ هزار تن جو بوده است.
دولت گفته است که اوکراین می تواند حداقل ۵۰ میلیون تن غلات امسال در مقایسه با رکورد ۸۶ میلیون تنی در سال ۲۰۲۱ برداشت کند.


 


منبع:

1401/05/20
13:56:34
0.0 / 5
235
تگهای خبر: صادرات , قیمت , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان