مقام مسئول خبر داد؛

هک سامانه های گذرنامه فرودگاه امام تکذیب شد

هک سامانه های گذرنامه فرودگاه امام تکذیب شد

رییس اداره گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: هک شدن یا حمله سایبری به سامانه گذرنامه فرودگاه را تکذیب نمود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، برخی رسانه ها بامدادان امروز از توقف فعالیت سامانه تأیید گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) آگاهی داده بودند. این در حالیست که مسئولان شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ای موضوع را رد می کنند.
سرهنگ حیدری سیرت رییس اداره مرز هوایی فرودگاه حضرت امام (گذرنامه) در گفت و گو با خبرنگار مهر با رد هک یا حمله سایبری به سامانه گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار نمود: مشکلی در یکی قطعات سرور آفلاین اتفاق افتاده بود که بلافاصله قطعه آنرا جایگزین کردیم.
وی افزود: وقتی قطعه سخت افزاری در سرور تغییر می کند، باید برنامه آن آپدیت شود تا آن قطعه را بشناسد که بلافاصله این کار را انجام دادیم.
رئیس اداره گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: میزان تأخیر پروازهای خروجی در آن دقایقی که قطعه سخت افزاری سرور را تعویض می کردیم، خیلی کم و حداکثر ۱۵ دقیقه از ساعت ۲: ۴۵ تا ۳ بامدادان امروز بود.
به گفته سرهنگ حیدری سیرت، هیچ مسافری شب گذشته از پروازهای خروجی جا نماند.
وی اشاره کرد: سامانه ما در بستر اینترنت نیست که قابل حمله سایبری و هک کردن باشد بلکه در بستر اینترانت بسیار امنی قرار دارد؛ ضمن این که به سبب اهمیت موضوع، رییس پلیس گذرنامه فراجا هم شخصاً حضور یافتند؛ همین طور از مردمی که دقایقی در صف گذرنامه معطل شده بودند، عذرخواهی کردیم.

1401/03/14
13:39:23
0.0 / 5
150
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان