سهم ناوگان ریلی از حمل بار در استان مرکزی ناچیز است

سهم ناوگان ریلی از حمل بار در استان مرکزی ناچیز است

به گزارش سیمان سرپرست اداره کل راه آهن اراک اظهار داشت: سالیانه 21 میلیون تن بار در استان جابجا می شود و سهم ناوگان ریلی از این مقدار ناچیز و تنها یک میلیون تن است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سعید ترکی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مجموعه راه آهن باتوجه به مسئولیت ها و وظایفی که دارد پس از ۲ سال سخت و شرایط کرونائی، امسال در تلاش است خدمات رفاهی و سطح رضایتمندی مردم را بالا برده و نوروز متفاوتی را برای مسافرین عزیز رقم بزنیم.
سرپرست اداره کل راه آهن اراک اضافه کرد: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی در ۸ و ۹ اسفندماه انجام شد و بیش از ۲۹ هزار صندلی برای سفرهای نوروزی تدارک دیده شده است که ۵۰ درصد بصورت اینترنتی و ۵۰ درصد هم از دفاتر تهیه بلیت صورت گرفته است.
سعید ترکی اشاره کرد: در زمینه نیروی انسانی، کلاس هایی برگزار شده است تا رفتارهای کارکنان راه آهن در خور شأن مردم عزیز باشد. در زمینه اوقات فراغت نیز برای مسافرانی که در ایستگاه منتظر هستند، برنامه های ورزشی و رفاهی تدارک دیده شده است.
سرپرست اداره کل راه آهن اراک اظهار داشت: در زمینه بهداشت نیز تمامی مکان ها را ضدعفونی می نماییم و کوپه ها قبل از سوارشدن مسافران پلمپ می شود. در مورد محدودیت ها هم کوپه ها را بصورت ۸۰ درصد ظرفیت به فروش می رسانیم. یک سامانه هم تدارک دیده شده است که نظرات، انتقادات و پیشنهادات مردم را دریافت می کند.
سعید ترکی با اشاره به رشد آمار سفرها اظهار نمود: در روزهای نوروز، تعداد ۶ هزار و ۸۰۰ صندلی برای قطار اراک مشهد تدارک دیده شده است. ظرفیت قطارها اضافه شده و تعداد سالن ها بالا رفته است. علاوه بر مسیر مشهد، در مسیرهای تهران، اهواز و دیگر مسیرها نیز استفاده جابجایی مسافر صورت می گیرد و میزان رشد مسافران در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۶۰ درصد است.
وی با اشاره به فعالیت در حوزه حمل ریلی بار بیان کرد: ۲۱ میلیون تن بار در استان جابجا می شود که فقط یک میلیون به حمل ریلی اختصاص یافته و به دنبال افزایش سهم جابجایی ریلی هستیم. ۳۰ درصد بار کل کشور باید با ریل حمل شود و آمار استان مرکزی متناسب با هدفگذاری نیست.


منبع:

1400/12/27
12:17:55
0.0 / 5
164
تگهای خبر: اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان