مدیر مكانیزاسیون جهاد كشاورزی استان عنوان كرد

کشاورزی حفاظتی راهبرد اصلی مکانیزاسیون در خوزستان

کشاورزی حفاظتی راهبرد اصلی مکانیزاسیون در خوزستان

به گزارش سیمان خوزستان مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: راهبرد اصلی ما کمک به جذب دستگاه های کارنده است، به ویژه کارنده مستقیم که به کشاورزی حفاظتی کمک می نماید.بی نیاز با بیان این مطلب، اظهار نمود: امسال از محل خط اعتباری شماره ۹ بیش از سه هزار میلیاردریال تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد جذب شده است که در این خصوص موفق به کسب رتبه اول در کشور شده ایم.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در همین راستا یک هزار و ۳۶۷ دستگاه تراکتور، ۴۷ دستگاه کمباین و یک هزار و ۵۱۷ دستگاه ادوات در استان جذب شده و این در حالیست که ارائه تسهیلات از طرف بانکها حدود دو ماه است که متوقف شده است.

بی نیاز با اعلان اینکه سال قبل نیز ۲ هزار و ۶۷۰ میلیاردریال تسهیلات مکانیزاسیون در استان ارائه شد، اظهار داشت: در جذب تراکتور امسال موفق به رتبه اول کشوری شدیم.

وی با اعلان اینکه کشاورزی حفاظتی به حاصلخیزی خاک، حفظ بقایا و کم خاک ورزی و بی خاک ورزی کمک شایانی خواهد کرد، اشاره کرد: پروژه ای با همکاری سازمان برنامه ریزی تحت عنوان کشاورزی حفاظتی و کشت نشایی در استان را آغاز نموده ایم که از کشاورزانی که از دستگاه های حفاظتی استفاده می نمایند، حمایت شود.

مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: راهبرد اصلی ما کمک به جذب دستگاه های کارنده است، به ویژه کارنده مستقیم که به کشاورزی حفاظتی کمک می نماید. در این راستا هم از نظر خرید و هم از نظر بکارگیری دستگاه به کشاورزان کمک و راهنمایی لازم را ارائه می دهیم.

بی نیاز افزود: برای سال زراعی جاری که از مهرماه امسال تا شهریورماه سال آینده به طول می انجامد، ۲۵۰ میلیون لیتر سوخت پیش بینی شده است اما با وجود مکاتبات با شرکت پخش فرآورده های نفتی سوختی به کشاورزان تعلق نگرفته است.

وی با اعلان اینکه در پلاک گذاری تراکتورها نیز در کشور حائز رتبه نخست هستیم، اظهار نمود: طبق آمار سال ۹۲، ۲۰ هزار دستگاه مشمول پلاک گذاری شدند و از این تعداد حالا حدود ۱۹ هزار تراکتور در سطح استان پلاک گذاری شده است.

مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه این اقدام برای مبارزه با قاچاق سوخت صورت می گیرد، از کسانی که تراکتورهای خودرا پلاک گذاری نکرده اند درخواست نمود در اسرع وقت کار پلاک گذاری را انجام دهند.

منبع:

1400/12/23
12:43:24
0.0 / 5
178
تگهای خبر: ارز , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان