یك مقام مسئول:

سرمایه بانک مسکن ۲ و نیم برابر شد

سرمایه بانک مسکن ۲ و نیم برابر شد

مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: امسال با افزایش ۲۰۴ هزار میلیارد تومانی، سرمایه بانک مسکن از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مسکن، نشست بررسی عملکرد بانک مسکن با حضور محمود شایان مدیر عامل بانک و سیدعباس حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی و تعدادی از مدیران و رؤسای بانک مسکن و وزارت اقتصاد برگزار گردید.
محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در نشست گزارش عملکرد بانک که در ساختمان مرکزی بانک مسکن برگزار شد، ضمن تبریک روز جانباز و میلاد امام حسین (ع)، توضیح داد: خوشبختانه بعنوان یک بانک تخصصی در بخش مسکن همه تکالیف ابلاغ گردیده در بودجه ۱۴۰۰ را اجرایی کرده ایم. همینطور در سال ۱۴۰۱ حدوداً ۲۰ درصد به سهم بخش مسکن اضافه گردید که رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بود. این رقم بین ۲۷ بانک و مؤسسه از جانب بانک مرکزی تخصیص پیدا کرد.
وی اضافه کرد: دولت به مردم متعهد شده است که سالانه یک میلیون واحد در بخش مسکن تولید نماید و از این میان ۲۱۰ هزار واحد به بانک مسکن ابلاغ گردیده است و در این ایام بیشتر از ۳۳۰ هزار نفر طی طرح نهضت ملی نزد بانک مسکن افتتاح حساب کرده اند و مبلغ قابل توجهی یعنی بیشتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان به حساب بانک مسکن واریز کردند که از این مبلغ بیشتر از ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در پروژه ها تزریق شده است. همینطور ۲، ۲۰۰ میلیاردریال هم از منابع داخلی بانک به پروژه ها تزریق شده است. در جایی که سهم الشرکه مشتری پرداخت شده، نزدیک ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان توسط بانک پرداخت شده است. مدیرعامل بانک مسکن با تکیه بر این که کارکنان این بانک تلاش زیادی کردند تا تسهیلات زیادی طی نهضت ملی مسکن بتواند پرداخت گردد، اظهار داشت: خوشبختانه مقام عالی وزارت در مورد افزایش سرمایه به ما کمک کردند و این مسئله توان ما برای پرداخت تسهیلات را افزایش خواهد داد. ازاین رو امسال با افزایش ۲۰۴ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است. شایان تصریح کرد: در سطح شعب کارکنان متخصص و متعهدی داریم که تفاهمنامه های خوبی برای جذب منابع امضا کرده اند. ما اعتقاد داریم هر رئیس شعبه یک مدیرعامل است. خوشبختانه سطح رضایتمندی از شعب ما بالا است و عملکرد بانک نشان داده است در این امور موفق بوده ایم. از آنجائیکه مقام معظم رهبری هم بارها بر ضرورت تخصیص تسهیلات بدون ضامن به مردم و توجه به بخش مسکن تاکید داشتند، همه تلاش خویش را خواهیم کرد.

1400/12/17
21:42:47
0.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان