معافیت مالیاتی کارگاه های دارای ۵ کارگر ابقاء شد

معافیت مالیاتی کارگاه های دارای ۵ کارگر ابقاء شد

به گزارش سیمان نمایندگان مجلس در بررسی های بودجه ای امروز خود معافیت مالیاتی کارگاه های دارای ۵ کارگر را ابقاء کردند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) مجلس در بررسی بودجه ۱۴۰۱ در بخش درآمدی جزء۱ بند «و» تبصره ۱۷ و بند الحاقی ۹ آنرا تصویب کردند.
جزء۱ بند «و» تبصره ۱۷ می گوید: کارگاه های مشمول قانون «معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند مصوب ۱۳۶۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن» که پنج سال و کمتر از آن مشمول معافیت مذکور بوده اند کماکان مشمول معافیت بیست درصدی (۲۰%) مندرج در قانون مذکور خواهند بود و برای سنوات بیشتر از پنج سال، سه درصد (۳%) از معافیت بیمه ای فوق در سال ۱۴۰۱ کسر می گردد.
همچنین نمایندگان با بخش درآمدی جزء ۲ بند (و) تبصره ۱۷ لایحه مذکور هم موافقت کردند که برپایه آن؛ در مورد بیمه شدگان قرار گرفته در دهک های پنجم تا هفتم درآمدی، به ازای هر دهک سه درصد(%۳) از معافیت بیمه ای موجود کسر و دهک های هشت و بالاتر مشمول معافیت های بیمه ای نخواهند بود.
بند الحاقی ۹ هم می گوید: در اجرای بند (۱) ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده درآمد حاصل از یک درصد (۱%) ارزش افزوده بعنوان مالیات سلامت همزمان با دریافت توسط سازمان امور مالیاتی به حساب خزانه داری کل کشور واریز می گردد.
پیش از این تبصره ۱۶ درباره تسهیلات تکلیفی به کمیسیون تلفیق ارجاع شده بود بنابراین مجلس وارد آن نشد تا گزارش جدید کمیسیون تلفیق عرضه شود.
منبع:

1400/12/11
21:14:41
0.0 / 5
307
تگهای خبر: ارز , تسهیلات , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان