مدیركل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان شرقی:

۱۰۰ هزار کیلومتر- باند از راه های آذربایجان شرقی برف روبی شد

۱۰۰ هزار کیلومتر- باند از راه های آذربایجان شرقی برف روبی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی اظهار داشت: به دنبال بارش های اخیر، راهداران با استقرار در راه های ارتباطی استان 100 هزار کیلومتر- باند از راه های استان برف روبی کردند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، اروجعلی علیزاده، با اعلان اینکه امسال ۱۲ روز بارش برف و ۱۹ روز کولاک در راه های مختلف استان روی داده است، اضافه کرد: در طول این مدت راهداران یک هزار و ۲۶۵ مسافر در راه مانده را نیز در راهدارخانه ها اسکان داده اند.
وی گفت: در اجرای عملیات زمستانی و در بارش های اخیر بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر- باند از راه های استان برف روبی و نمک و شن پاشی شده و در اجرای این عملیات بیش از ۲۶ هزار تن مخلوط شن و نمک استفاده شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با اشاره به این که در ایام برفی سال جاری تعداد ۶ هزار مورد راه روستای در استان برف روبی شده است، اظهار داشت: راه های تحت پوشش برف روبی استان بیش از ۱۴ هزار کیلومتر و نقاط کوهستانی برف گیر ۳۸ نقطه است.
علیزاده، افزود: این اداره کل در امتداد وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه و بکارگیری همه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری خصوصاً در مسیرهای پرتردد به مترددین جاده ها خدمات رسانی می کند.
وی یادآوری کرد: راهدارخانه های واقع در جاده های اصلی و فرعی نیز جهت امدادرسانی و ارائه خدمات بموقع به مسافران و کاربران راه ها، تجهیز و آماده سازی شده و راهداران آماده همکاری و تعامل با مسؤولان استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در فصل زمستان هستند.
علیزاده، به مردم و مسافران سفارش کرد پیش از انجام سفر بوسیله تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، درباب وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

1400/11/05
20:32:53
0.0 / 5
401
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان