با حمایت صندوق نوآوری صورت گرفت

ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در تأمین امنیت اطلاعات کشور

ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در تأمین امنیت اطلاعات کشور

به گزارش سیمان یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در تأمین امنیت اطلاعات کشور شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، شمسایی، قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت ما به صورت تخصصی در زمینه ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ در جهت تأمین امنیت اطلاعات کشور فعالیت می کند و همینطور خدماتی را در زمینه های اپلیکشن های تحت وب، موبایل اپلیکیشن ها، وب سرویس ها و نسخه های دسکتاپی، شبکه ای و زیرساختی به سازمان ها و ارگان های دولتی عرضه می کند.

وی ادامه داد: با عنایت به این که بیشتر خدمات سازمان ها در بستر اینترنت عرضه می شود و همینطور با شیوع بیماری کرونا، سازمان های دولتی دورکاری را ترجیح داده اند، بنابراین تأمین امنیت اطلاعات اپلیکیشن ها از دغدغه های اصلی آنها بوده است، بنابراین تلاش می نماییم تا امنیت کاملی در حوزه اطلاعات در کشور برقرار شود.

قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد آزمون نفوذ در جهت تأمین امنیت اطلاعات در کشور، اظهار نمود: این روش برای ارزیابی امنیتی سامانه و فرآیند یک تحلیل فعال بر روی شبکه است تا نقطه ضعف و نقص فنی در رابطه با آنها تشخیص داده شود.

وی ادامه داد: ارزیابی امنیتی سامانه در این شرکت بر مبنای استاندارهای لازم و با تاکید بر دانش و تجربه کارشناسان آزمون نفوذ، در حوزه های وب سرویس، میزکار، موبایل، شبکه و زیرساخت انجام می شود و این شرکت به سبب عرضه خدمات امنیتی شامل ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذ، دانش بنیانی شده است.

شمسایی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان ها پس از طراحی اپلیکیشن موبایلی یا وبسایت، این سامانه ها را به منظور برقراری امنیت به ما می سپارند، اظهار داشت: اگر شرکت ها اپلیکیشن موبایلی را بدون هیچ اطلاعاتی در اختیار شرکتی قرار دهند، ما این اپلیکیشن را در جعبه سیاه تست می نماییم و در صورتیکه اطلاعات اپلیکیشن را در اختیار داشته باشیم، سطح آزمون نفوذ جهت تست انجام و آنرا به سطح جعبه سفید تغییر می دهیم.

قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: طراحی اپلیکیشن ها در کشور توسط استارت آپ ها صورت می گیرد و این خدمت با بودجه و هزینه بسیار پایین عرضه می شود.

وی در مورد مزیت رقابتی خدمات این شرکت، بیان نمود: ما تلاش کردیم در عرضه خدمات به جای واگرایی، عمقی گرا باشیم تا بتوانیم ابعاد مختلف امنیت را در شرکت مورد بررسی قرار داده و آنرا گسترش دهیم.

شمسایی در مورد دریافت مجوز جهت تأمین امنیت اطلاعاتی در کشور، تصریح کرد: ما مجوز عرضه خدمات خویش را از سازمان فناوری اطلاعات دریافت و گواهی احراز صلاحیت خود در زمینه امنیت تولید و تبادل اطلاعات را هم از شورایعالی انفورماتیک دریافت کرده ایم.

قائم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه در مورد خدمات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: ما از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری در بحث آموزش در جهت به روزرسانی دانش شرکت استفاده کردیم و همینطور در رویدادهای تجاری و صادراتی صندوق هم شرکت داشتیم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، او در آخر ابراز امیدواری کرد که این شرکت بتواند خدمات خویش را با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به کشورهای مختلف صادر کند.

منبع:

1400/09/17
10:56:28
0.0 / 5
425
تگهای خبر: آموزش , ارز , اینترنت , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیمان سیمان