بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از جانب محققان کشور

بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از جانب محققان کشور

سیمان: پژوهشگران کشور دستگاهی برای تزریق اسپرم به داخل سیتوپلاسم تخمک برای درمان ناباروری ارائه کردند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، سعید خداخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که کاربرد اصلی میکرومانیپولاتور درمان ناباروری است، اظهار داشت: این محصول در لقاح مصنوعی یا ICSI، نمونه برداری از داخل هسته سلول، نمونه برداری از سلول های بنیادی جنین، ترنس ژن انتقال هسته سلول و به صورت کلی در درمان ناباروری، جنین شناسی، اصلاح نژاد و زیست فناوری کاربرد دارد.
وی بیشترین کاربرد دستگاه میکرومانیپولاتور را در روش ICSI یا همان تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسم تخمک دانست و اظهار نمود: از این روش در مواقعی استفاده می شود که اسپرم توانایی لازم برای حرکت را ندارد و به این سبب قادر به آمیزش با تخمک و بارور کردن آن نیست.
خداخانی تصریح کرد: این دستگاه همینطور کاربردهایی در میکروبیولوژی و تحقیقات سلولی انسانی، دامی و گیاهی، تحقیقات سلول های بنیادی، تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد، صنعت اپتیک، چیدمان میکرولنزها، انبرک نوری optical tweezer، میکرو اسمبلی، نانوتکنولوژی و میکروالکترونیک دارد.
مجری طرح اجزای این دستگاه را شامل ۲ ست بازوی 3 محوره برای جابجایی سوزن ها، جوی استیک و 2 پمپ میکرواینجکشن برای تزریق داخل سلول دانست که تمام این قطعات داخل کشور طراحی و ساخته شده اند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی با تکیه بر این که قبل از تولید این دستگاه در کشور، نمونه های آلمانی و ژاپنی آن به کشور وارد می شد، خاطرنشان کرد: با بومی سازی این دستگاه، واردات آنها قطع شد. قطعات زیادی از این دستگاه بومی سازی شده است. مهم ترین مزیت این محصول کیفیت قابل قبول و همینطور پشتیبانی است که از محصول صورت می گیرد.
منبع:

1400/09/09
11:39:43
0.0 / 5
461
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان