نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

کشت گیاهان دارویی اقتصاد کشاورزی را متحول می کند

کشت گیاهان دارویی اقتصاد کشاورزی را متحول می کند

لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشت گیاهان دارویی اقتصاد کشاورزی را متحول می کند.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: کشت گیاهان دارویی استراتژی بخش کشاورزی بوده و لرستان در این راستا از مزیت فوق العاده ای برخوردارست.
وی با تاکید براینکه در لرستان کشت گیاهان دارویی ارزش افزوده بالایی دارد، افزود: این نوع کشت منجر به کاهش هزینه ها شده و کشاورزی را اقتصادی می کند.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی یکی از مسیرهای توسعه لرستان را تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی عنوان نمود.
وی با اعلان اینکه با این تغییر رویه کشاورزان اساسا شاهد کشاورزی اقتصادی در لرستان خواهیم بود، اشاره کرد: در این راستا اساسا انجام کارهای دانش بنیان از طرف مراکز علمی و دانشگاهی جوابگو خواهد بود.
ابراهیمی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با ترویج و انجام کارهای دانش بنیان در لرستان می تواند کشت کشاورزان را به سمت ارتقای سلامت غذایی جامعه سوق دهد.
وی امنیت غذایی جامعه را موضوعی مهم برشمرد و اضافه کرد: متاسفانه شاهدیم در خیلی از کشت ها از سموم استفاده می شود که این امر می تواند وضعیت سلامت جامعه را به مخاطره بیندازد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضرورت دارد جهاد دانشگاهی لرستان با نگاه علمی و محوریت تامین غذای سالم اولویت خاصی را در نظر بگیرد و به این مساله ورود جدی داشته باشد.
ابراهیمی اظهار نمود: جهاد دانشگاهی لرستان با داشتن توان علمی و نیروی انسانی توانمد و متخصص می تواند در امتداد توسعه لرستان به مزیت های اصلی استان نظیر گردشگری، کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و حتی توریسم درمانی و... ورود جدی پیدا کند.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، کشت و اهلی سازی گیاهان دارویی نظیر به لیمو، آویشن، نعناع فلفلی، گل گاوزبان، مورد، رازیانه، شمعدانی عطری و... در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان انجام می شود.1400/08/15
11:47:35
0.0 / پنج
456
تگهای خبر: ارز , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان