محسن رضایی:

برخی کشتی ها تا ۲ ماه در آب می مانند

برخی کشتی ها تا ۲ ماه در آب می مانند

به گزارش سیمان معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: برخی کشتی های حمل کننده کالای وارداتی تا دو ماه در آب می مانند و کالاهای آنها در بندرامام تخلیه نمی گردد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محسن رضایی قبل از ظهر امروز در حاشیه حضور در مجتمع بندری امام خمینی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که این بندر یکی از مهم ترین بنادر کشور است که بخش عمده ای از کالاهای اساسی کشور بوسیله آن وارد کشور می شود، بیان کرد: بیشترین حجم صادرات محصولات پتروشیمی که بخش قابل توجهی از درآمدهای ارزی کشور را شامل می شود نیز بوسیله بندرامام خمینی صادر می شود بنا بر این این بندر برای ما بسیار مهم می باشد.
وی افزود: البته مشکلاتی ما در بندرامام خمینی داریم که این امر نشان میدهد ما علاوه بر درگیری با تحریم های کشورهای خارجی با تحریم های داخلی نیز درگیر هستیم. بطور قطع تا آن زمان که تحریم های داخلی را برطرف نکنیم برداشتن تحریم های خارجی نیز تأثیر چندانی بر حل مشکلات کشور نخواهد داشت حتی اگر همین امروز این تحریم های برداشته شود.
معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: یکی از مشکلاتی که در بندرامام خمینی مشاهده می شود این است که برخی کالاهایی که وارد این بندر می شود میزان ماندگاری آنها در بندر بسیار طولانی مدت است و حتی برخی کشتی ها تا دو ماه روی آب می مانند و کالاهای آنها تخلیه نمی گردد به سبب مجوزهایی که باید برای ترخیص کالا دریافت شود و عدم هماهنگی که دراین زمینه وجود دارد، زمان زیادی کالا در انبارها باقی می ماند. نتیجه این تاخیرها در ترخیص کالا از بنادر این است که کالا دیر به مردم برسد یا کالاهای صادراتی دیر به خارج از کشور برود.
رضایی وجود چنین تاخیرهایی را موجب زیان های بی شمار برای مردم و کشور دانست و اظهار داشت: تأخیر در تخلیه کالاها موجب افزایش قیمت و تورم کالاها در داخل کشور می شود.
وی با اعلان اینکه هزینه های مدیریتی کشور نباید بر مردم تحمیل شود، اظهار نمود: همین طور این تأخیر در صادرات کالاهای تولیدی کشور نیز موجب تحمیل هزینه های تجاری برای بازرگانان می شود و این مساله امکان رقابت آنها نسبت به رقبای خارجی خود کم می کند.


منبع:

1400/07/24
12:43:26
0.0 / 5
415
تگهای خبر: ارز , تحریم , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان