قرارگاه خاتم تا آخر سال کشتی اقیانوس پیما می سازد

قرارگاه خاتم تا آخر سال کشتی اقیانوس پیما می سازد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اظهار داشت: دومین کشتی ۱۱۳ هزار تنی افراماکس تا آخر سال در جزیره صدرای بوشهر به بهره برداری کامل می رسد.به گزارش سیمان به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سردار سید حسین هوش السادات در بازدید از ظرفیت ها و توانایی های جزیره‌ی صدرا در بوشهر با اشاره به اینکه صدرا پیش از این افراماکس ۱ را در کلاس استانداردهای جهانی ساخته و تحویل کارفرما داده است، عنوان کرد: این شناور الان در مسیرهای دریایی عملیاتی شده است و با تکمیل، تجهیز و نصب تجهیزات راهبری دریایی، دومین کشتی افراماکس تا آخر سال جاری به بهره برداری نهایی خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه تنوع فعالیتهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از صنایع دریایی گرفته تا حمل و نقل، نفت و گاز توانمندی هایی است که می تواند اثرگذاری شگفتی را برای توسعه کشور عملیاتی سازد، اظهار داشت: روند ساخت سکوهای میدان نفتی رشادت در صدرای بوشهر عملیاتی می شود.
سردار هوش السادات با اشاره به اینکه ۱۰ سکوی پارس جنوبی در صدرا ساخته شد، اضافه کرد: تمامی مراحل از ساخت و نصب و راه اندازی توسط مجموعه صدرا، نشان از ظرفیت های این واحد صنعتی است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء افزود: الان اقتصادهای بزرگ دنیا دریا پایه هستند و صدرا در حوزه‌ی دریا و ساحل توانمندی های زیادی دارد که می تواند بازویی برای اشتغال آفرینی باشد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه‌ی پشتیبانی از تولید داخل و توانمندی دانش ایرانی باید طرح های جدیدی را برای صدرا در نظر بگیریم تصریح کرد: در مجموعه صدرای بوشهر الان بیشتر از یک هزار نفر شاغل هستند که با فعال سازی مجدد بخش های مختلف میتوان اشتغالزایی را به ۱۰ هزار نفر هم رساند.

1400/06/04
18:40:26
0.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان