در بهار امسال محقق شد

رشد ۱۰ درصدی تیتراژی و ۶ درصدی وزنی تولید انواع تایر

رشد ۱۰ درصدی تیتراژی و ۶ درصدی وزنی تولید انواع تایر

آمار انتشار یافته از میزان تولید تایر خودرو ها توسط تولیدکنندگان بزرگ تایر کشور نشان میدهد که تولید این کالا در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد 10 درصدی را به لحاظ تعدادی و شش درصدی به لحاظ وزنی را ثبت کرده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر طبق آمار عملکرد تایرسازان بزرگ کشور از شروع سال جاری تا اختتام خرداد ماه، در مجموع ۷۰ هزار و ۴۴۷ تن تایر خودرو تولید شده است که این وزن از تایرها معادل ۱۱ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۶۵ حلقه تایر است. بررسی آمار نشان میدهد که تولید تایر در فصل بهار امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل به لحاظ وزنی شش درصد و از منظر تعداد حلقه ها با ۱۰ درصد افزایش تولید روبرو شده است.
طبق آمار در سه ماه نخست امسال، بیشترین رشد تولید، مختص تولید تایر دوچرخه است که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۸ درصد به لحاظ تعدادی و ۴۱ درصد به لحاظ وزنی افزایش تولید داشته است. در طول این مدت دو میلیون و ۶۲ هزار و ۹۴۱ حلقه تایر دوچرخه با وزن ۴۲۴۱ تن در کشور تولید شده است که رشد ۵۸ درصدی تیراژی و ۴۱ درصدی وزنی را نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، ثبت کرده اند.
همین طور پنج میلیون و ۸۹۵ هزار و ۸۹۰ حلقه تایر انواع خودرو (سبک و سنگین) معادل ۶۳ هزار و ۸۴۸ تن در سه ماه نخست سال جاری در کشور تولید شده است که به لحاظ تعداد حلقه دو درصد و به لحاظ وزنی یک درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد تولید دیده می شود.
از این مقدار تولید تایر خودرو ها، پنج میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۲۲ حلقه متعلق به تایر خودرو های سواری است که نسبت به سه ماهه نخست سال قبل ثابت مانده اما به لحاظ وزنی یک درصد رشد یافته است؛ در فصل بهار سال جاری از میزان تولید وزنی تایر خودرو های سبک و سنگین، ۳۶ هزار و ۸۹۲ تن سهم تایر خودرو های سواری بوده است.
در سه ماهه ابتدایی امسال همین طور با رشد ۲۵ درصدی، ۶۸۴۸ تن انواع تایر وانتی رشد و با رشد پنج درصدی ۱۳ هزار و ۴۷۰ تن تایر باری و اتوبوسی در داخل کشور تولید شده است. تایرهای کشاورزی سنگین نیز با رشد یک درصدی ۴۷۱۴ تن توسط تایرسازان داخلی تولید شده است.
در مقابل اما در بخش تایرهای کشاورزی سبک ۸۰۲ تن تایر تولید شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش تولید داشته و ۱۱۲۴ تن انواع تایر راه سازی و صنعتی تولید شده که تولید این نوع تایر در مجموع سه ماه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل افت ۲۶ درصدی داشته است.
بنابر این گزارش، از شروع سال جاری تا اختتام خرداد ماه، ۲۳۵۸ هزارتن با رشد شش درصدی معادل سه میلیون و ۱۷۸ هزار و ۸۳۴ حلقه انواع تیوب تولید شده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل به لحاظ تیتراژی شش درصد وبه لحاظ وزنی ۱۲ درصد رشد تولید را تجربه کرده است.1400/04/23
19:30:56
0.0 / 5
619
تگهای خبر: تجربه , تولید , خودرو , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان