از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی؛

اعلام هزینه تمام شده هر واحد مسكن ملی 700 میلیون تومان

اعلام هزینه تمام شده هر واحد مسكن ملی 700 میلیون تومان

سیمان: معاون وزیر راه و شهرسازی هزینه تمام شده ساخت و ساز هر واحد مسکن ملی را با احتساب هزینه ساخت و قیمت زمین 700 میلیون تومان اعلام نمود.


به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمود محمودزاده در آئین افتتاح طرح ملی وزارت راه و شهرسازی که بامداد امروز دوشنبه ۲۱ تیر با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور به بهره برداری رسید اظهار داشت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ ماه به طول انجامید و تمام مراحل مورد نظر شامل برنامه ریزی، پروانه ساخت، نظام مهندسی، تعیین پیمانکار و … در همین ۲۰ ماه انجام شد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: باوجود کرونا و مشکلات اقتصادی پیشرفت چشمگیری در طرح ها داریم.
محمودزاده تصریح کرد: امروز از یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد برنامه ریزی برای ساخت مسکن، ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در دست اجراست که امروز بیش از ۵۱ هزار واحد آن افتتاح می شود.
معاون مسکن وزارت راه با تاکید بر این که از تجربه های قبلی در پروژه های ساخت مسکن استفاده کردیم، اظهار داشت: بعنوان مثال پروژه ای که امروز در پرند افتتاح می شود در طول ۱۴ ماه تولید شده و باکیفیت خوب مراحل ساخت آن از شروع سال ۹۹ شروع شد و امروز به بهره برداری می رسد.
محمودزاده به استفاده وزارت راه و شهرسازی از حداکثر توان سازنده ها، تعاونی ها و واگذاری های عمومی اشاره نمود و اظهار داشت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر واگذاری گروهی زمین به متقاضی را داشتیم تا خود مردم واحدها را بسازند. همین طور با احتساب پروژه های مشارکتی ۳۵ درصد بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد متعهد شده درحال ساخت است. ساخت ۵۰۰ هزار واحد نیز درحال ورود به پروژه است.
وی یکی از خاصیت های طرح اقدام ملی مسکن را تامین همزمان خدمات روبنایی و زیربنایی دانست و تصریح کرد: از توان اقتصادی بخش خصوصی نیز حداکثر استفاده را کردیم به شکلی که ۷۰ هزار واحد مشارکتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال ساخت است.
معاون وزیر راه اشاره کرد: امروز ۱۱ هزار و ۶۳۳ واحد نیز در بافت فرسوده تهران افتتاح می نماییم ومجموعا از ۵۳۰ هزار واحد در دست ساخت، ۸۰ هزار واحد به نوسازی بافت فرسوده اختصاص دارد.
به گفته محمودزاده هزینه تمام شده ساخت هر واحد مسکن ملی شامل آورده مردم، تسهیلات بانکی و هزینه زمین ۷۰۰ میلیون تومان است.


منبع:

1400/04/22
16:04:53
0.0 / 5
642
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان