وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افتتاح بزرگ ترین تونل غرب آسیا در دولت دوازدهم

افتتاح بزرگ ترین تونل غرب آسیا در دولت دوازدهم

وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از منطقه دو آزادراه تهران-شمال از افتتاح باند رفت تونل البرز در ایام پایانی دولت دوازدهم اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز ۱۸ تیر در حاشیه بازید از مراحل نهایی تکمیل تونل البرز در منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، اظهار داشت: برای آزادراه تهران-شمال در منطقه ۲، ۲۲ کیلومتر طول، ۵۹ تونل و ۲۹ پل، پیشبینی شده است.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که تونل البرز در قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، واقع شده و در مراحل پایانی تکمیل قرار دارد، اضافه کرد: طول تونل البرز ۶.۵ کیلومتر است.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: زمان افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال از رئیس جمهور درخواست کردیم تا دستور مساعدت برای باند رفت منطقه ۲ را صادر کنند که اینکار انجام شد. الان با تلاش بنیاد مستضعفان، بزرگ ترین و پیچیده ترین بخش مهندسی در راه اندازی تونل برای آزادراه تهران- شمال درحال تکمیل است.
اسلامی تصریح کرد: در خلال دو سال فعالیت، در منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال دو تا سه هزارنفر شبانه روزی مشغول به فعالیت بودند، با یاری خداوند در ایام باقیمانده دولت دوازدهم تونل البرز در باند رفت در مجموع به طول ۹ کیلومتر افتتاح می شود و راه اندازی باند برگشت آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه به تکیل پروژه های عمرانی و با تجهیز منابع باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تا آخر ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و باند برگشت هم در سال آینده آغاز شود.


منبع:

1400/04/18
22:07:07
0.0 / 5
529
تگهای خبر: راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیمان سیمان