معاون راه آهن وزارت راه و شهرسازی:

راه آهن اردبیل جزو ۸ پروژه ریلی اولویت دار كشور است

راه آهن اردبیل جزو ۸ پروژه ریلی اولویت دار كشور است

به گزارش سیمان معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: راه آهن اردبیل جزو هشت پروژه ریلی اولویت دار کشور است که با سرعت مناسب درحال راه اندازی است.عباس خطیبی در بازدید از ایستگاه راه آهن اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: راه آهن اردبیل – میانه در دو سال گذشته با جدیت درحال تکمیل است و ما در وزارت راه و شهرسازی مراحل اجرایی این پروژه را با دقت بیشتر دنبال می نماییم.
وی به روند زیرسازی و روسازی این پروژه اشاره نمود و اظهار داشت: در بخش زیرسازی راه آهن اردبیل – میانه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی یکی از پروژه های ریلی پرتحرک کشور است و در کنار آن بخش های ایستگاهی راه آهن اردبیل – میانه در مرحله تکمیل و افتتاح قرار دارد.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی به راه اندازی سه ایستگاه فیروزآباد، میهمان دوست و گنجگاه اشاره نمود و اضافه کرد: کار طراحی و واگذاری پروژه به پیمانکار از راه مناقصه و عقد قرارداد به انجام رسیده و ایستگاه های احداثی با ۵۵ درصد پیشرفت در حال انجام می باشد.
خطیبی به پیشرفت ۹۸ درصدی ساختمان ایستگاه راه آهن اردبیل اشاره نمود و افزود: ساختمان ایستگاه راه آهن اردبیل تکمیل شده و تنها محوطه سازی آن باقی مانده که امیدواریم هر چه سریع تر این مرحله هم به انجام برسد.
وی طراحی منحصر به فرد ایستگاه راه آهن اردبیل را در ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع خاطرنشان کرد و خاطرنشان کرد: در مجموع ایستگاه راه آهن اردبیل با ۲۵ هزار متر مربع زیربنا شامل ساختمان اصلی و جنبی و بخش تأسیسات و فنی در مرحله اجراست.
خطیبی به پیشرفت ۷۰ درصدی روسازی راه آهن اردبیل – میانه هم اشاره نمود و اظهار داشت: به رغم آنکه در سال ۹۹ با مشکلات و برخی نارسایی ها روبه رو بودیم اما ۶۱ کیلومتر ریل گذاری راه آهن اردبیل – میانه انجام شده و پروژه در ماههای آینده آماده بهره برداری کامل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: راه آهن اردبیل – میانه جز هشت پروژه ریلی اولویت دار کشور است که با سرعت مناسب در حال انجام می باشد و منابع لازم برای تکمیل این پروژه که یک هزار میلیارد تومان است، اساسا تخصیص یافته و برای پرداخت مطالبات پیمانکاران در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی افزود: تا آخر سال ۱۴۰۰ و در بدبینانه ترین پیشبینی اوایل سال آینده پروژه ریلی اردبیل آماده بهره برداری خواهد شد.
۱۰ هزار کیلومتر طرح ریلی در کشور درحال اجراست
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی بیان نمود: ۱۰ هزار کیلومتر طرح ریلی در کشور درحال راه اندازی است که سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن در مناطق مختلف کشور در مرحله اجرا قرار گرفته است.
خطیبی با اشاره به اینکه ۹۰۰ کیلومتر از این خط ریلی دارای اولویت است، اظهار نمود: تا آخر سال جاری به نظر می آید ۶۵۰ کیلومتر از این خط ریلی در سرتاسر کشور آماده افتتاح شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از این پروژه های اولویت دار راه آهن اردبیل – میانه به طول ۱۷۵ کیلومتر است که امیدواریم در کنار پروژه های همچون خط ریلی بستان آباد – تبریز و همدان – سنندج به بهره برداری برسد.
خطیبی به مطالعات راه آهن اردبیل به پارس آباد هم اشاره نمود و اضافه کرد: این پروژه هم جز اولویت های وزارت راه و شهرسازی است که امیدواریم با اتمام مطالعات در سال آینده راه اندازی خط ریلی اردبیل – پارس آباد را هم شروع نماییم.


منبع:

1400/03/22
13:52:19
0.0 / پنج
853
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیمان سیمان