از سال ۹۷ تاكنون صورت گرفت

دریافت تسهیلات 19 درصدی تولید و اشتغال از جانب متقاضیان

دریافت تسهیلات 19 درصدی تولید و اشتغال از جانب متقاضیان

جدید ترین آمار منتشره از جانب وزارت صمت نشان داده است که از اسفند سال ۱۳۹۷، یعنی آغاز پرداخت تا آخر فروردین سال جاری ۱۹ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸)شدند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در فروردین سال جاری بیشتر از ۱۶۴۳ میلیارد تومان در چارچوب ۳۶۸ فقره تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در جهت اقتصاد مقاومتی و بیشتر از ۶۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در چارچوب ۸۴ فقره به استانهای مختلف پرداخت شده است.
در این زمان ۴۴۳ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۱۶۸ مورد برای دریافت بیشتر از ۱۴۹۸ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۱۴۸۱ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۱۴۸۱ میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود ۸۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان در فروردین سال جاری موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
در مورد تسهیلات تولید و اشتغال اطلاعات پرداختی از آغاز تا آخر فروردین هم انتشار یافته که نشان داده است از اسفند ماه سال ۱۳۹۷ تا آخر فروردین ۱۴۰۰، حدود ۷۵۵۸ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۲۸۶۰ مورد برای دریافت تسهیلات ۲۱ هزار و ۴۷۹ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۴۸۱ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۹۴۶۷ میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود ۱۹ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در جهت تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
پرداخت ۱۷۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی
همچنین بر طبق این آمار از خرداد سال قبل تا آخر فروردین ۱۴۰۰ حدود ۳۲۵ واحد برای دریافت تسهیلات مخصوص واحدهای صادراتی ثبت نام کردند که ۱۸۰ واحد به بانک عرضه شدند و در نهایت ۱۰۷ واحد موفق به دریافت ۱۷۲۴ میلیارد تومان از این تسهیلات شدند. یعنی حدود ۳۳ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات مخصوص واحدهای صادراتی شدند.
در فروردین سال جاری هم ۳۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۴۷۱ میلیارد تومان به واحدهای صادراتی پرداخت شده است.
منبع:

1400/03/15
12:40:42
0.0 / پنج
980
تگهای خبر: ارز , بنگاه , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان