یك مقام مسئول:

برنامه ایمنی حمل و نقل در كمیته تخصصی تدوین می شود

برنامه ایمنی حمل و نقل در كمیته تخصصی تدوین می شود

به گزارش سیمان رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، اظهار داشت: برنامه ایمنی حمل و نقل و انضباط اجتماعی سال ۱۴۰۰ در کمیته تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه ها تدوین می شود.


به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزئیات اولین نشست مجازی کارگروه آموزش و فرهنگ ایمنی را که امروز ۲۲ فروردین برگزار شد، اعلام نمود.
رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، اظهار داشت: در اولین نشست مجازی کارگروه آموزش و فرهنگ ایمنی دو موضوعِ اجرای آیین نامه جز ۴ بند ب ماده ۴۶ قانون احکام دائمی توسعه کشور که مبحث آن انضباط اجتماعی و ایمنی حمل و نقل است و همینطور عرضه برنامه های مناسبتی در روز ۷ اردیبهشت (روز ایمنی و حمل و نقل)، مورد بررسی قرار گرفت.
نفیسی افزود: پیاده سازی آیین نامه جز ۴ بند ب ماده ۴۶ قانون احکام دائمی توسعه کشور، حسن نظارت و عرضه گزارش آن به دولت و به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده که در همین رابطه مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، جلساتی برگزار کرده است. مقرر شده است تا بر اساس جدول وظایف استان ها که در آیین نامه مشخص شده، دستگاههای مسئول با همکاری سایر دستگاههای همکار، کمیته تخصصی تشکیل دهند و گزارش برنامه ۱۴۰۰ به همراه شاخص به دبیرخانه اعلام گردد. دبیرخانه بعد از جمع بندی، برنامه انضباط اجتماعی و ایمنی حمل و نقل را به دولت عرضه می دهد.
وی اضافه کرد: قرار است تا دستگاه ها کمیته را ایجاد کرده و برنامه را اعلام کنند. این کار باید پیش از جلسه کمیسیون ایمنی راه های کشور در ۷ اردیبهشت ماه، جمع بندی شود.
به گفته این مقام مسئول، مبحث دوم بررسی عرضه برنامه های مناسبتی به مناسبت روز ۷ اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل بود.
نفیسی اظهار داشت: پیشنهاداتی داشتیم که همزمان با کمیسیون ایمنی، مانور هماهنگی دستگاههای امدادی در تمامی استان ها، اجرا شود. همچنین، تقدیر از فداکاران ایمنی که کارهای شاخصی برای حفظ جان مردم انجام داده اند، هم در برنامه قرار گرفت.
وی افزود: قرار است تا کمپین سرعت کمتر را با همکاری دستگاه ها برگزار نماییم که این کار با هدف حفظ ایمنی و فرهنگ سازی در این موضوع، صورت خواهد گرفت.


منبع:

1400/01/23
10:33:14
0.0 / پنج
873
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان