معاون سازمان صمت خوزستان مطرح كرد

كمبود مرغ زنده برای كشتار در سطح كشور

كمبود مرغ زنده برای كشتار در سطح كشور

به گزارش سیمان خوزستان معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: ظرفیت همه استان های کشور در مرغ کشتار روز زیر ۵۰ درصد است و با مشکل نبود موجودی مرغ زنده مواجهند.عبدالرحمان ناصریان در نشست تنظیم بازار خوزستان که امروز (۱۸ فروردین ماه) برگزار شد، اظهار نمود: میزان کشتار مرغ در خوزستان رو به نزول است و هر روز کمتر می شود و این مسئله سبب شده مشکلاتی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: کشتارگاه های خوزستان مرغ ندارند که کشتار کنند و بعضی از آنها روزانه اصلا کشتار نمی کنند.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان خاطرنشان کرد: استان های معینی تعیین شده که می توانیم از آنها برای خوزستان مرغ خریداری و وارد نماییم اما این مسئله نیازمند هماهنگی هایی است که باید در سطوح مختلف صورت گیرد.

ناصریان اظهار داشت: ظرفیت همه استان های کشور در مرغ کشتار روز زیر ۵۰ درصد است و با مشکل نبود موجودی مرغ زنده مواجهند.

در ادامه این جلسه حمید بدوی مدیرکل پشتیبانی امور دام هم در مورد آخرین وضعیت موجودی مرغ و گوشت منجمد در سردخانه های خوزستان اظهار داشت: هم اکنون در سردخانه های استان خوزستان موجودی مرغ منجمد ۲۶۶ تن و موجودی گوشت قرمز حدود ۲۰ تن است.

وی اضافه کرد: موجودی گوشت قرمز کشور کم است اما گوشت وارداتی به کشور وارد شده و در صورت توزیع، به استان خوزستان هم سهمیه ای اختصاص داده می شود. هر زمان که سهمیه ای به خوزستان اختصاص داده شود مشکلی در توزیع وجود نخواهد داشت.

منبع:

1400/01/18
23:43:41
0.0 / پنج
1233
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان