وزیر اقتصاد مطرح كرد

خراسان رضوی از پیشروترین استانها در ایجاد پنجره واحد ثبت شركتها

خراسان رضوی از پیشروترین استانها در ایجاد پنجره واحد ثبت شركتها

به گزارش سیمان خراسان رضوی وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در سال 99 یکی از کارهای بدیعی که انجام شد، بحث ایجاد پنجره واحد ثبت شرکتها بود و خراسان رضوی یکی از پیشروترین استانها در اجرای این قانون بود.


فرهاد دژپسند امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: خراسان رضوی بسیار در اقتصاد مقاومتی فعال است که دلیل این امر هم استانداران فعال و هم دبیر فعال و پرتحرک ستاد اقتصاد مقاومتی این استان است. همین طور خراسان رضوی یکی از استان هایی که جلسات اقتصاد مقاومتی را بطور منظم اجرا کرده است و در پیگیری مصوبات بسیار فعال است. این استان در بحث مقررات زدایی کار مطالعاتی انجام داده است.

وی با اعلان اینکه نخستین بار بخش خصوصی برای ایجاد ایکس ری در گمرکات کشور قبول مسئولیت کرد، عنوان کرد: بخش خصوصی زبان گویایی دارد و مسئولین نیز گوش شنوایی دارند. بخش خصوصی همیشه در وسط میدان است. در سال ۹۹ یکی از کارهای بدیعی که انجام شد، بحث ایجاد پنجره واحد ثبت شرکتها بود و خراسان رضوی یکی از پیشروترین استانها در اجرای این قانون بود.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارشاتی که از سمت استاندار در این نشست عنوان شد، افزود: متاسفانه از سال ۹۱ تا حالا در کشور فقط سه سال رشد سرمایه گذاری مثبت بوده است. اما در خراسان رضوی همیشه این مقوله مورد پیگیری و تاکید قرار داشته است. ما در ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، یک کار گروه ویژه تامین مالی برای اجرای طرح ها و پروژه های استان تعریف کردیم که خوشبختانه در این کارگروه، اعتمادسازی خوبی برای سرمایه گذاری شکل گرفته است.

دژپسند بیان کرد: برای تامین تعدادی از ملزومات مبارزه با کرونا نیز خراسان رضوی اقدامات خوبی را انجام داد. شاید آن روزی که در این استان ستاد اقتصاد مقاومتی شکل می گرفت، پیش بینی نمی شد که چنین نتایج خوبی حاصل شود. این استان در بعضی از زمینه ها می تواند به تسری تعمیم پذیری الگوهایی که برای اشتغال به وجود آمده است، کمک نماید.
منبع:

1400/01/14
23:41:10
0.0 / پنج
914
تگهای خبر: ارز , بخش خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان