معاون وزیر راه مطرح كرد؛

رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر با حمل و نقل عمومی

رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر با حمل و نقل عمومی

به گزارش سیمان معاون وزیر راه اظهار داشت: با وجود همه هشدارها درباره عدم مسافرت های غیر ضرور در روزهای عید شاهد رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در کشور هستیم.به گزارش سیمان به نقل از مهر، داریوش امانی شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران ضمن اشاره به اینکه میانگین تردد در جاده های کشور از ۲۰ اسفند سال قبل تا دوم فروردین ماه یک میلیون و ۷۳۰ هزار تردد بوده است، اظهار نمود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه این آمار در مقایسه با نوروز سال ۹۸ با کاهش ۱۶ درصدی همراه بوده است، اضافه کرد: با عنایت به شرایط کرونایی بارها از هموطنان خواسته شده تا از سفرهای غیر ضروری جدا اجتناب کنند.
معاون وزیر راه ضمن اشاره به اینکه در صورت سفر هموطنان باید الزامات ایمنی شامل پروتکلهای بهداشتی را با دقت رعایت نمایند، اظهار داشت: در مجموع حجم سفرها در سطح کشور طی روزهای گذشته افزایش یافته است و استان گیلان هم شاهد ورود بیشتر از ۵۱۵ هزار خودرو به این استان بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه این آمار در مقایسه با سال قبل بیشتر از ۲۰۰ درصد افزایش داشته است، افزود: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال قبل شاهد جابجایی دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از راه ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح کشور بوده است.
بیشترین مسافرت های به استان های شمالی بوده است
امانی ضمن اشاره به رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر در مقایسه با سال گذشته، اظهار داشت: این آمار در مقایسه با دو سال قبل کاهش ۲۴ درصدی داشته اما تعداد سفرهای ناوگان عمومی در سطح کشور افزایش یافته است.
وی دلیل این امر را رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از تنها ۵۰ درصد ظرفیت عنوان نمود و اضافه کرد: ۶۹ هزار نفر برای سفر به استان گیلان از ناوگان حمل و نقل عمومی بهره برده اند.
رئیس سازمان راهداری کشور ضمن اشاره به افزایش ۲۶۹ درصدی آمارهای ورود مسافر به گیلان از راه ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار نمود: با عنایت به هشدارهای داده شده برای عدم سفر به استان ها برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا سال جاری شاهد کاهش شش درصدی ورود مسافر به گیلان از راه حمل و نقل عمومی نسبت به سال ۹۸ هستیم.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مسافرت ها به استان های شمالی بوده است، اظهار داشت: در این زمان بیشترین مسافران از استان های البرز و تهران به این استان ها مسافرت کرده اند.
امانی ضمن اشاره به سختی های سال قبل ناشی از کرونا و تحریم و مشکلات اقتصادی و تأمین تجهیزات و قطعات برای حمل و نقل عمومی، افزود: با وجود همه محدودیت ها پارسال بیشتر از ۵۰۰ میلیون تن کالا در سطح کشور جابجا شده است.
وی افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تر بیشتر از ۷ درصد افزایش داشته است.
مشارکت ۱۲ هزار راهدار برای عرضه خدمات نوروزی در محورهای کشور
امانی ضمن اشاره به مشارکت بیشتر از ۱۲ هزار راهدار در روزهای نوروز برای عرضه خدمات به مسافران در سطح کشور، اظهار داشت: این تعداد در چارچوب ۸۵۰ راهدار خانه با بیشتر از ۹ هزار دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در حال خدمت رسانی هستند.
وی با اشاره به اینکه نگهداری مطلوب از طریق های شریانی از مهم ترین اولویت های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال ۱۴۰۰ است، اضافه کرد: رفع نقاط حادثه خیز هم در دستور کار قرار دارد و پارسال هم بیشتر از ۷۰ درصد این مسیرها با همکاری پلیس شناسایی و برطرف شده و ۳۰ درصد باقیمانده هم در سه ماه نخست سال جاری صورت خواهد گرفت.
امانی به راه های روستایی هم اشاره و با اشاره به اینکه بر مبنای تکلیف پنج هزار از طریق های روستایی به صورت ملی از راه طرح «ابرا» انجام می شد که الان این آمار به هفت هزار کیلومتر رسیده است، افزود: شاخصهای گیلان در زمینه راه های روستایی و رفع نقاط حادثه خیز مطلوب است.


منبع:

1400/01/04
13:47:42
0.0 / پنج
957
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان