تولید بیشتر از ۸۲۹ هزار دستگاه خودرو سواری تا آخر بهمن ماه

تولید بیشتر از ۸۲۹ هزار دستگاه خودرو سواری تا آخر بهمن ماه

به گزارش سیمان بر مبنای آخرین آمار وزارت صمت، در ۱۱ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید انواع خودرو ها به جز اتوبوس، مینی بوس و ون، رشد تولید دیده می شود که بر مبنای آن تولید سواری طی این مدت ۱۸.۴ درصد افزایش یافته است؛ این در شرایطی است که همچنان تولید کمباین با افزایش قریب به ۵۰ درصدی صدرنشین میزان افزایش تولید انواع خودروهاست.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودرو ها طی ۱۱ ماهه سالجاری نشان داده است که به ترتیب کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی)، سواری، تراکتور و وانت بیشترین میزان رشد را داشته اند. در این میان، تنها اتوبوس، مینی بوس و ون ۷.۵ درصد کاهش تولید داشته اند.
در مدت مذکور سالجاری 8۲۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو سواری ساخته شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با میزان تولید ۷۰۰ هزار دستگاه، رشد ۱۸.۴ درصدی را ثبت کرده است.
طبق آمار، کمترین رشد تولید مختص تراکتور است که میزان تولیدشان از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه، با رشد ۷.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷۴ هزار و ۴۶۱ دستگاه رسیده است. در مدت مشابه سال قبل میزان تولید وانت ها، ۶۹ هزار و ۴۶ دستگاه بوده است.
در مدت ۱۱ ماهه سال جاری کمباین ها بیشترین درصد افزایش تولید انواع خودرو ها را در این گزارش به خود مختص کرده است. این مدل خودرو ها افزایش ۴۸.۹ درصدی تولید را رقم زده و از ۳۹۷ دستگاه ساخته شده طی ۱۱ ماهه ابتدایی سال قبل به ۵۹۱ دستگاه در مدت مشابه سالجاری رسیده است.
طبق آمار، تولید تراکتور هم از ۱۷ هزار و ۲۷۸ دستگاه ساخته شده در ۱۱ ماهه ۱۳۹۸ به ۱۹ هزار و ۸۶۳ دستگاه در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری رسیده و رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.
در مقابل آمار تولید انواع خودرو ها نشان داده است که از آغاز سالجاری تا آخر بهمن ماه، تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ها نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
در مدت مذکور سال جاری، ۱۷۴۳ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون ساخته شده که در مقایسه با ۱۸۸۴ دستگاه ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، افت ۷.۵ درصدی تولید را نشان داده است.
علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو هم در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به همین مدت پارسال که ۲۱۱ هزار و ۲۰۰ تن بوده است، به ۲۵۴ هزار و ۲۰۰ تن رسیده و رشد ۲۰.۴ درصدی را رقم زده است.
منبع:

1400/01/01
13:06:52
0.0 / پنج
1141
تگهای خبر: تجربه , تولید , خودرو , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیمان سیمان