مقام مسئول در شبكه بانكی:

عقب ماندگی در پرداخت وام مسكن ملی را ۶ ماهه جبران می نماییم

عقب ماندگی در پرداخت وام مسكن ملی را ۶ ماهه جبران می نماییم

به گزارش سیمان معاون امور اعتباری بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: با عنایت به رفع موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، امیدواریم در ۶ ماه اول سال آینده، این عقب ماندگی جبران شود.به گزارش سیمان به نقل از صداوسیما، محمدحسن علمداری اضافه کرد: در حوزه تسهیلات تابحال ۴۲ هزار و ۳۶۱ واحد از طرح اقدام ملی مسکن به بانک عامل معرفی شده است که حدود ۱۰ هزار واحد از آن مراحل دریافت وام را پشت سر گذاشتند و در مرحله عقد قرارداد و دریافت قسط اول هستند.
علمداری اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن یکی از اهداف بانک امسال بود که بر مبنای سیاست دولت تعریف شد و تابحال ۲۰۹ هزار و ۷۳۸ نفر برای این طرح افتتاح حساب کردند که این تعداد مبلغ ۶۴ هزار و ۵۸۰ هزار میلیارد ریال هم زمان با آغاز به کار حساب واریز کردند.
وی اضافه کرد: از این مبلغ هشت هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال تابحال به طرح های اقدام ملی مسکن تزریق شده و بقیه در حساب های بانک باقی مانده که به تدریج به طرح ها اختصاص داده می شود.
عضو هیئت عامل بانک تخصصی بخش مسکن ضمن اشاره به اینکه در ماه های اخیر طرح با جهش خوبی روبرو شده است اظهار داشت: روز به روز تعداد معرفی شده ها و واریز وجوه متقاضیان افزایش می یابد.
معاون امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن ضمن اشاره به اینکه پیشبینی می شد تعداد پرداخت تسهیلات امسال بیشتر از این تعداد باشد، اضافه کرد: با عنایت به موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، مشکلات برطرف شد و به نظر می آید در ۶ ماه اول سال آینده عقب ماندگی سال جاری جبران شود.
وی اظهار داشت: پیشبینی کردیم میانگین زمان ساخت دو سال و بازپرداخت وام ده سال باشد که البته این مورد به میزان پیشرفت طرح بستگی دارد.
مقام مسئول در شبکه بانکی در زمینه مسکن مهر هم اظهار داشت: بانک مذکور بر مبنای مصوبه شورای پول و اعتبار پذیرفت تفاوت وام ۱۰ میلیون تومانی در شهر پردیس و تفاوت وام پنج میلیون تومانی در سایر شهرها را به طرح های نیمه تمام تزریق کند که هم اکنون برای ۲۰۲ هزار واحدی که پذیرفتیم در مرحله پایانی قرار دارد و قرارداد متمم هم تنظیم شده است.
علمداری اضافه کرد: اتمام مسکن مهر از نظر بانک زمانی است که افراد واحدهای خویش را تحویل بگیرند و فروش اقساطی صورت گیرد و کارت قسط را دریافت کنند،، اما از نظر مجریان طرح مسکن مهر اتمام عملیات طرح ساختمانی به منزله آخر طرح است که این تفاوت دیدگاه در اتمام پروژه طرح مسکن وجود دارد.
وی اظهار داشت: زمان صدور کارت قسط پس از اتمام عملیات ساختمانی به ۵ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.
معاون امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با عنایت به پیشرفت فیزیکی واحدهای باقی مانده اضافه کرد: این واحدها بیشتر از ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و بزودی به اتمام می رسند.
علمداری اظهار داشت: البته بخشی از مسکن مهر فاقد متقاضی است و یا مشکلات قضائی دارد که باید آنها را از این فهرست جدا کرد.
وی درباره بافت فرسوده هم اضافه کرد: قرارداد عاملیت با شرکت بازآفرینی شهری داریم که بخشی از تسهیلات در چارچوب وجوه اداره شده و تسهیلات بدون سپرده بانک مذکور با نرخ ۹ درصد است، بر این اساس در کلانشهرها و تهران و در مراکز استان ها ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: متقاضیانی که تسهیلات بیشتری برای ساخت نیاز داشته باشند از محل تسهیلات بدون سپرده و منابع داخلی بانک مبالغی به آنها تزریق می نماییم تا طرح های نیمه تمام به نتیجه برسد.
علمداری اضافه کرد: تابحال از این محل نزدیک به ۲۰ هزار واحد امسال تخصیص دادیم و قرارداد هم منعقد شده که در شرف پرداخت است.


منبع:

1399/12/26
20:42:13
0.0 / پنج
1132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیمان سیمان