بازار بی رونق پرده، رنگ و كاغذ دیواری در آستانه نوروز

بازار بی رونق پرده، رنگ و كاغذ دیواری در آستانه نوروز

سیمان: رئیس اتحادیه تزئینات داخلی ساختمان از کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی تقاضای این صنف نسبت به قبل از کرونا و افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی نرخ تزئینات ساختمان همچون کاغذ دیواری، رنگ، پارکت و پرده نسبت به سال قبل آگاهی داد.


بهروز میلانی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: با عنایت به این که خدمات تزئینات ساختمان به همراه خدمات نصب انجام می شود، به علت شیوع کرونا مردم تمایل ندارند نیروی کار به خانه آنها وارد شود. همینطور با عنایت به کاهش رفت و آمدها برای مشتریان مهم نیست که کفپوش، پرده کاغذ دیواری و رنگ خانه خویش را تغییر دهند.
او همینطور با اشاره به اینکه نرخ خدمات تزئینات داخلی ساختمان بر اثر نوسانات ارز حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته، خاطرنشان کرد: البته نرخ ها به اندازه افزایش نرخ ارز بالا نرفته که یکی از علل آن تقاضای کم در این صنف بوده است.
به قول رئیس اتحادیه تزئینات داخلی ساختمان، ۸۰ درصد کاغذ دیواری که در داخل استفاده می شود از راه واردات تأمین می شود، در مورد سایر اقلامی که در این صنف مصرف می شود هم ۳۰ تا ۵۰ درصد آنها وارداتی است و کالاهای تولید داخل هم مواد اولیه وارداتی دارند. در بین کالاهای مورد استفاده در این صنف، رنگ کامل در داخل تأمین می شود که قیمت آن به علت افزایش حقوق کارگران و کارمندان افزایش داشته است. کفپوش هم تولید داخل و هم وارداتی است که امسال حدود ۴۰ تا ۵۰ درصدافزایش قیمت را تجربه کرده است.
میلانی همینطور با اشاره به اینکه ۸۰ درصد پرده های پارچه ای در داخل تولید می شود و ۲۰ درصد به صورت سفارش و مسافری به کشور وارد می شود، در پاسخ به سوالی درباره مشکلاتی که امسال در زمینه تأمین پارچه وجود داشت، اظهار نمود: چون امسال تقاضای پرده کم بوده مشکل خاصی به وجود نیامده، اما اگر تقاضا زیاد باشد مشکلاتی که در تأمین مواد اولیه پارچه و خود پارچه وجود دارد احیانا مشکل ساز خواهد شد.
همینطور به قول وی هیچ یک از کالاهای این صنف شامل رنگ، کفپوش، پرده و کاغذ دیواری صادرات ندارد.
منبع:

1399/12/25
23:22:29
0.0 / پنج
945
تگهای خبر: ارز , بازار , تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان