بر اساس اعلام مقام مسئول؛

برنامه هدف مسكن ملی از 400 به 600 هزار واحد افزایش یافت

برنامه هدف مسكن ملی از 400 به 600 هزار واحد افزایش یافت

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی عملکرد طرح اقدام ملی مسکن در چارچوب پروژه های واگذاری گروهی زمین، مشارکتی، و نوسازی بافت فرسوده و تفاهم با دستگاه ها را ۶۰۰ هزار واحد برشمرد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباره تازه ترین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن با اشاره به اینکه در مجموع تابحال ۶۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در چارچوب پروژه های واگذاری گروهی زمین، پروژه های مشارکتی، پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس، نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و تفاهمنامه با سایر وزارت خانه ها، وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده اظهار داشت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تابحال به حدود ۱۳۵ هزار خانوار، واگذاری گروهی زمین انجام شده و ساخت حدود ۳۴۰ هزار واحد مسکونی هم در چارچوب پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس شروع شده است. همینطور برای حدود ۴۰ هزار واحد هم در بافت های فرسوده، تسهیلات نوسازی و بهسازی در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن پرداخت شده است.
اصلانی افزود: تابحال عملیات اجرایی حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی هم در چارچوب مشارکت با بخش خصوصی شروع شده و برای حدود ۶۰ هزار واحد هم برای تأمین مسکن متقاضیان زیر پوشش دستگاههای مختلف اجرایی، زمین تأمین و عملیات اجرایی آنها در حال انجام می باشد.
وی در مجموع عملکرد طرح اقدام ملی مسکن را ۶۰۰ هزار واحد عنوان نمود و اظهار داشت: برای ۶۰۰ هزار واحد مسکونی که عملیات اجرایی آنها شروع شده، زمین هم تأمین شده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در مورد واریز وجه طرح اقدام ملی مسکن برای پروژه های غیر از واگذاری گروهی و مشارکتی که احتیاج به آورده ندارند، توضیح داد: در پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس طرح اقدام ملی مسکن که با آورده متقاضیان و تسهیلات آنها اجرایی می شوند، حدود ۱۵۰ هزار نفر واریز وجه کرده اند که مجموع مبالغ واریزی توسط این متقاضیان، معادل ۵، ۶۶۱ میلیارد تومان است.
اصلانی با تکیه بر استقبال مناسب مردم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شناخت ابعاد طرح و موفقیت در اجرا را از علل استقبال مردم از این طرح ملی برشمرد و خاطرنشان کرد: همچنان روزانه تقاضاهایی برای ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی عرضه می شود که این امر نشان از استقبال مردم از اجرای آن است.


منبع:

1399/12/20
18:33:16
0.0 / پنج
1092
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان