راه آهن شلمچه-بصره محور مذاكرات وزرای راه ایران و عراق

راه آهن شلمچه-بصره محور مذاكرات وزرای راه ایران و عراق

وزیران راه ایران و عراق درباره اتصال ریلی بین دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند که چشم انداز همکاریهای مشترک در اتصال خطوط راه آهن شلمچه-بصره، محور گفت و گوی دو طرف بود.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزیر حمل و نقل عراق در دیدار با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که به این کشور امروز سفر داشت، ضمن اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی و ریلی بین دو کشور بر امکان اتصال راه آهن از شلمچه به استان بصره تاکید نمود.
الشبلی آمادگی عراق را برای کار بر روی سیستم ترانزیت با طرف ایرانی بر مبنای دستورالعمل اداری در خصوص همکاری ترانزیتی با کشورهای همسایه مانند ترکیه، سوریه و اردن و حتی آغاز همکاری ها با طرف ایرانی را اعلام نمود.
وی در ادامه از برنامه ریزی برای تشکیل جلساتی به منظور حل و فصل مسائل باقی مانده و نهایی کردن توافق فیمابین اطلاع داد.
وزیر حمل و نقل عراق به گفت و گو درباره ساکنان شط العرب و همکاری دو طرف در زمینه تسهیل ناوبری برای اهالی آن هم اشاره داشت.
همچنین وزیر راه و شهرسازی ایران با توصیف مبحث حمل و نقل به "شریان حیاتی تجارت"، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای حمایت، پشتیبانی و همکاری متقابل و تقویت روابط بین دو کشور همسایه برای ارتقای کیفی بخش حمل و نقل برای رسیدن به رده های توسعه یافته را اعلام و بر آن تاکید نمود.


منبع:

1399/12/17
23:35:47
0.0 / پنج
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
مساله اینجا است که ساخت آن چه زمانی آغاز خواهد شد !!! انشاالله انشاالله انشاالله انشاالله انشاالله انشاالله انشاالله انشاالله که هر چه زودتر و زیر یک ماه آینده انجام شود !!!!
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیمان سیمان