حسین زهی:

دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد

دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد

به گزارش سیمان یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهد می باشیم بازار بورس که می تواند بهترین بخش برای جذب نقدینگی در جامعه باشد به علت عدم برنامه ریزی دقیق و گام های غیر کارشناسی به منشا ضرر و زیان مردم تبدیل گشته است.


اسماعیل حسین زهی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت فعلی بازار بورس، بیان نمود: ما شاهد می باشیم که در طول یک سال قبل تشویق زیادی برای جذب سرمایه های مردم به بازار بورس صورت گرفت و بعضی از افراد همه دارایی خویش را فروخته و به بازار بورس وارد کردند. اما امروز شاخصهای بورس به پایین ترین حد خود رسیده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مجلس هم در طول این چندماه به این مورد ورود کرده و وزیر اقتصاد به کمیسیون اقتصادی مجلس فراخوانده شد. امروز شاهد می باشیم بازار بورس که می تواند بهترین بخش برای جذب نقدینگی در جامعه باشد به علت عدم برنامه ریزی دقیق و گام های غیر کارشناسی منجر به ضرر و زیان مردم و از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران شده است.
نماینده مردم خاش در مجلس خاطرنشان کرد: انتظار می رود تا دولت به شکل جدی به این مورد ورود کرده و از ضرر و زیان بیشتر مردم جلوگیری کند. شرکتهای دولتی با بهترین نرخ سهام خویش را در بورس عرضه و به فروش رساندند اما سرمایه اندکی که مردم در دست داشتند از بین رفت.
ایشان در ادامه تصریح کرد: ما شاهد می باشیم که شرکتهای دولتی و گاها خصولتی با ورود به بازار بورس سود کرده اما سرمایه مردم از دستشان خارج شد. ما از دولت انتظار داریم به طوری جدی وارد شده و با اقدامات کارشناسی این وضعیت را سامان دهد. دستگاههای نظارتی و مجلس شورای اسلامی هم باید این مورد را با جدیت دنبال کنند.
منبع:

1399/11/03
22:33:09
0.0 / پنج
1216
تگهای خبر: بازار , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان