روند تولید در هشت ماهه امسال افزایشی است

روند تولید در هشت ماهه امسال افزایشی است

به گزارش سیمان معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از 25 قلم کالای اصلی صنعتی و معدنی که تا حالا اطلاعات آن استخراج شده است، 17 محصول با رشد مثبت و 8 محصول روند نزولی داشته است.


به گزارش سیمان به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه پایش آمار اضافه کرد: در هشت ماهه امسال انواع خودرو سواری با تولید حدود ۵۴۳ هزار دستگاه و رشد ۲۱ درصدی، تلویزیون ۷۹۷ هزار دستگاه با ۶۱ درصد رشد، کاتد مس ۱۹۲ هزارتن با افزایش ۹ درصدی، فولاد خام با بیش از ۱۹ میلیون تن و رشد بیش از ۸ درصدی، سیمان با تولید ۴۸ میلیون تن و رشد ۱۵ درصدی و لاستیک خودرو با تولید ۱۷۸ هزارتن با رشد ۲۵ درصدی را نشان میدهد. تولید اتوبوس، مینی بوس و ون الکتروموتور، کاغذ، کنسانتره زغال سنگ و ظروف شیشه ای با کاهش تولید مواجه بوده اند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در این مدت۴۵۶۰ پروانه بهره برداری جدید صادر شد که در تعداد ۱۱ درصد و با ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از ۸۶ هزار نفر رشد ۳۵ درصد را در بخش اشتغال نشان میدهد. صدور پروانه صنفی در طول این مدت نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته است.
بگفته وی در حوزه تجارت الکترونیک نیز صدور گواهی امضای الکترونیکی در طول این مدت ۵۳ درصد رشد را نشان میدهد. پروانه اکتشاف معدن با صدور ۶۴۷ پروانه با رشد ۱۲ درصدی، گواهی کشف با ۳۳۹ مورد ۵ درصد و پروانه بهره برداری معدن با ۴۱۰ مورد ۶ درصد، رشد داشته است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت درباب تسهیلات به بخش صنعت و معدن نیز اظهار داشت: از منابع پروژه رونق تولید به ۲۲۵۷ واحد به مبلغ بیش از ۵۹ هزار میلیارد ریال و از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه به ۸۲۹ واحد به ارزش ۴۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
گزارش واحدهای غیرفعال در سامانه بهین یاب
زرندی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: انتشار آمار بخش تولید و تجارت به صورت شفاف و منظم انجام می شود و همه اطلاعات مثبت یا منفی در اختیار عموم قرار می گیرد و در این خصوص ملاحظه ای را مدنظر نمی گیریم. اطلاعات کل گزارش واحدهای غیرفعال که شاید در گذشته ملاحظاتی برای انتشار عمومی بود را در سامانه بهین یاب برای دسترسی سرمایه گذاران قرار داده ایم.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: وقتی تصمیم به انتشار عمومی صنایع اشباع گرفتیم، برخی افراد نگران تبعات انتشار این فهرست بودن. اما تصمیم گرفته شد این صنایع به صورت عمومی نیز اعلام گردد. سیاست ما در معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که همه اطلاعات، آمار و گزارش ها در دسترس عموم قرار گیرد و الان در این خصوص در میان سایر دستگاه های دولتی پیشتاز هستیم.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت همین طور اظهار داشت: در سامانه بهین یاب، بخشی بعنوان پایش فضای کسب وکار ایجاد کردیم تا صنعت گران، معدن کاران و تجار نظر خودرا درباب موانع کسب وکار اعلام کنند. نتیجه این پایش را در خود سامانه قرار داده ایم که همگان از نتایج این نظرسنجی هم بهره مند شوند.
وی همین طور در این نشست درباب میز خدمت الکترونیک اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و تکریم ارباب رجوع و عدم حضور مراجعان به وزارت خانه میز خدمت الکترونیکی در سامانه بهین یاب به وجود آمده و در مدت حدود یک ماه ۲۷۵ درصد درخواست واصل که به ۲۵۸ درخواست پاسخ داده شده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخر بیان کرد: بیشتر خدمات وزارت خانه، صدور مجوزها درخواست تسهیلات و... به صورت الکترونیکی است و میز خدمت الکترونیکی آماده ارائه به ذینفعان وزارتخانه است.
منبع:

1399/09/16
20:53:17
5.0 / پنج
999
تگهای خبر: ارز , تجارت , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیمان سیمان