احتمال افزایش قیمت شیرخام در هفته آینده

احتمال افزایش قیمت شیرخام در هفته آینده

به گزارش سیمان رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینكه قیمت تمام شده شیر خام برای دامداران بیشتر از ۵۰۰۰ تومان است، اظهار داشت: اقدامات كارشناسی برای افزایش قیمت شیر خام انجام شده و در دستور كار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است و احیانا تا هفته آینده مشخص می شود.سید احمد مقدسی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که چرا شرکتهای لبنی مدعی اند شیرخام را با قیمت بیشتر از ۴۰۰۰ تومان از دامداری ها خریداری می کنند، در حالیکه قیمت مصوب شیر خام ۳۱۰۰ تومان است؟ اظهار داشت: قیمت مصوب شیر خام ۲۹۰۰ تا ۳۱۰۰ تومان است که با احتساب هزینه حمل و نقل تا کارخانه حدود ۳۸۰۰ تا ۳۹۰۰ تومان می شود و بیشتر از ۴۰۰۰ تومان به دست کارخانه ها نمی رسد.

وی افزود: قیمت تمام شده شیر خام برای دامداران بیشتر از ۵۰۰۰ تومان است، چونکه دولت ۱۰۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای دامداری را تأمین نکرده است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در مورد تأمین نهاده های مورد نیاز دامداری ها هم اظهار داشت: بانک مرکزی نمی تواند ارز مورد نیاز برای واردات نهاده های دامی را تأمین کند و توزیع نهاده ها قطره چکانی است؛ به صورتی که دولت از آغاز سال تا کنون ۳۵ درصد از نهاده های مورد نیاز گاوداری های شیری را تأمین کرده و ۶۵ درصد مابقی هم از بازار آزاد تهیه شده است.

به گفته وی قیمت جو و ذرت در بازار آزاد سه برابر قیمت مصوب و قیمت سویا هم پنج برابر قیمت مصوب آن است و این افزایش قیمت ها تولیدکننده را از پا در می آورد.

وی افزود: اقدامات کارشناسی برای افزایش قیمت شیر خام انجام شده و در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است و احیانا تا هفته آینده مشخص می شود.
منبع:

1399/08/08
19:57:50
5.0 / پنج
1328
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیمان سیمان