اصلاح فرایند ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت

اصلاح فرایند ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی در دولت

به گزارش سیمان وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد اصلاح تصویب نامه مبحث فرایند ارزیابی و انتخاب صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی را به كمیسیون اقتصاد هیات دولت عرضه كرده است.


به گزارش سیمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، سازمان توسعه تجارت ایران همه ساله مبادرت به برگزاری فرایند انتخاب صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملّی در قالب کمیته انتخاب صادرکنندگان موصوف با حضور دستگاه های اجرایی و بخش غیردولتی ذی ربط اقدام نموده و نتایج آنرا در روز ۲۹ مهرماه هرسال (روز ملّی صادرات) با حضور مسؤلان بلندپایه دولتی و فعالان صادراتی و تشکل های اقتصادی وابسته به اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور اعلام عمومی می نماید.
در سالجاری هم بیست و چهارمین دوره انتخاب و معرفی صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملّی با مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دست اقدام می باشد.
ولی با عنایت به مشکلات و محدودیت های موجود، شاهد کاهش نسبت ارزشی صادرات کالاها در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با صادرات ارزشی کالاها درسال ۱۳۹۷ در خیلی از گروه های کالایی هستیم، در صورتیکه مطابق تصویب نامه کمیسیون مبحث اصل (۱۳۸) قانون اساسی، حضور مجدد صادرکنندگان ممتاز در فرایند انتخاب مستلزم افزایش حداقل ۱۰درصد ارزش صادرات نسبت به سال انتخاب خواهد بود.
لذا با عنایت به موارد فوق، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد زیر را به هیئت دولت عرضه نموده است:
مفاد تبصره ذیل ماده (۸) تصویب نامه ممتاز و نمونه ملی در فرایند انتخاب (پیش از تقاضای مهلت کارت ویژه) مشروط به افزایش حداقل ۱۰ درصد ارزش یا وزن صادرات (به تشخیص کارگروه) در مقایسه با سال انتخاب می باشد.
منبع:

1399/07/23
13:46:47
5.0 / پنج
1435
تگهای خبر: ارز , ایران , بازرگانی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیمان سیمان