وزیر جهاد كشاورزی:

ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی برای تامین نهاده ها تخصیص یابد

ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی برای تامین نهاده ها تخصیص یابد

به گزارش سیمان وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی بجای استفاده در سایر بخش ها بهتر است برای تامین نهاده های مورد نیاز بخش كشاورزی استفاده گردد.به گزارش سیمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی کاظم خاوازی در جلسه هم اندیشی با سرمایه گذاران بزرگ بخش خصوصی در حوزه کشاورزی، اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی برای رفع خیلی از مشکلات بخش کشاورزی نیازمند ارتباط مستمر با بخش خصوصی است.

وی اشاره کرد: باتوجه به وابستگی کشور به واردات نهاده هایی همچون، دانه ذرت، کنجاله سویا و جو، با سرمایه گذاری بخش خصوصی می توانیم بوسیله کشت فراسرزمینی، کالاهای مورد اشاره را تامین نماییم.

خاوازی با اشاره به لزوم های توسعه کشت قراردادی افزود: بوسیله کشت قراردادی می توانیم توسعه کشت دانه های روغنی را در کشور اجرایی نماییم و تولید این دانه ها می تواند در تامین نهاده های دامی مانند کنجاله سویا و جو و کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات راه گشا باشد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: کشاورزی قراردادی می تواند بخش چشمگیری از مشکلات بخش کشاورزی را مرتفع کند.

وی اضافه کرد: مراکز مهندسی و آزمایشگاهی وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارند تا در اختیار سرمایه گذاران بخش کشاورزی در زمینه کشاورزی قراردادی قرار گیرند.

خاوازی در ارتباط با بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی اشاره کرد: ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی بجای استفاده در سایر بخش ها بهتر است برای تامین نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استفاده گردد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با همکاری بخش خصوصی شرایط کشاورزی به نحو مطلوب پیش رود و مشکلات و موانع تولید و صادرات بخش کشاورزی از میان برداشته شود.

در این جلسه، مدیران شرکت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه کشاورزی، موانع و مشکلات بخش تولید، زنجیره های ارزش، صادرات محصولات کشاورزی و سرمایه گذاری در این بخش را با وزیر جهاد کشاورزی و معاونین این وزارت خانه مطرح نمودند.

منبع:

1399/05/31
20:34:19
5.0 / پنج
2017
تگهای خبر: ارز , بخش خصوصی , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان