بانك عامل بخش مسكن خبر داد

گشایش جدید در وام مسكن یكم

گشایش جدید در وام مسكن یكم

به گزارش سیمان بانك عامل بخش مسكن اعلام نمود: سقف سنی واحدهای مسكونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم از 15 سال به 20 سال افزوده شد.به گزارش سیمان به نقل از بانک عامل بخش مسکن، به پیشنهاد بانک مذکور و برمبنای موافقت کمیسیون اعتباری بانک مرکزی سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزوده شد.
با توجه به این تصمیم و برمبنای ملاحظه های مربوط به لزوم حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق و همین طور استطاعت خانه اولی ها برای پرداخت اقساط تسهیلات مقرر شد با هدف افزایش قدرت پوششی تسهیلات خرید مسکن یکم سقف عمر بنای آپارتمان ها و خانه های مشمول استفاده از این تسهیلات به ۲۰ سال افزایش پیدا کند.
این طرح بانک تخصصی بخش مسکن در عمل طیف انتخاب واحدهای مسکونی برای خرید توسط خانه اولی های سپرده گذار در صندوق پس انداز مسکن یکم را بیشتر می کند، بدین سبب چالش کمبود فایل واحدهای مسکونی فروشی در بنگاه های املاک از این طریق برای زوج های جوان تا حدود زیادی رفع می شود. از جانب دیگر به سبب اختلاف قیمت قابل توجه بین واحدهای مسکونی با عمر بنای بالای ۱۵ سال و آپارتمان های با سن ساختمانی کمتر، اثر تسهیلات مسکن یکم بر پوشش هزینه خرید خانه اولی ها افزایش می یابد.
بانک مذکور معتقد می باشد در شرایط کنونی اقتصادی تامین اعتبار مورد نیاز برای حل مشکل مسکن خانه اولی ها بعنوان یک لزوم ملی باید در اولویت باشد و بانک تخصصی بخش مسکن از همین رو گشایش تازه ای برای پرداخت تسهیلات مسکن یکم به زوج های جوان ترتیب داده است.
بر اساس این گزارش، سپرده گذاران در صندوق پس انداز مسکن یکم به صورت انفرادی در صورت رعایت دو شرط مربوط به میزان سپرده گذاری لازم و طول زمانی پس انداز در صندوق چنانچه واجد شرایط باشند در تهران می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای بزرگ و مراکز استانها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک نیز تا سقف ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود تک رقمی دریافت نمایند. در صورت سپرده گذاری زوجین به صورت توأم سقف این تسهیلات به دو برابر افزایش می یابد. نرخ سود تسهیلات مسکن یکم در بافت های فرسوده ۶ درصد و در سایر مناطق شهری ۸ درصد است.


منبع:

1399/05/23
12:05:30
5.0 / پنج
2258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان