ساخت مركز نوآوری دیجیتال در فولاد طی ۶ ماه

ساخت مركز نوآوری دیجیتال در فولاد طی ۶ ماه

به گزارش سیمان رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با تاكید بر لزوم استفاده از اقتصاد چرخشی در همه فرآیندهای تولید اظهار داشت: مركز نوآوری تحول دیجیتال فولاد مباركه با عنایت به جامعیت دانشگاه تهران به آن واگذار شد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی در مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد اظهار نمود: در فاز نخست صنعت فولاد با جایگاه توسعه یافته ای که در توسعه دیجیتال داشت و می تواند داشته باشد و با نگاه مثبت دکتر نیلی، رئیس دانشگاه تهران در برنامه قرار گرفت که امید می رود به صورت زنجیره وار ادامه داشته باشد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اضافه کرد: در همه چالش های تحول دیجیتال فولاد مبارکه دانشگاه تهران در کنار دو رأس دیگر یعنی صنعت و دولت قرار دارد.
زارعی با اشاره به اینکه سالهاست درباره تحول دیجیتال در صنعت فولاد مبارکه برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: موارد مربوط به ژئوساینس و ژئو اکولوژیک شناسایی شده اند، در دنیای امروز تنها مصرف کننده اهمیت ندارند، بلکه همه انسانها مهم هستند.
وی با تاکید بر اثرگذاری تحول دیجیتال در صنعت فولاد اظهار داشت: در این میان شبکه فناوری تهران پلت فرم رشد هماهنگ و توسعه پایدار خواهد بود و موظف است در نوآوری و رشد، هماهنگی و یکپارچه سازی ایجاد کند و از اورلپ ها جلوگیری کند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در این راه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران زنجیره ارزشی دارد که فرا ملی پیشبینی شده است، تصریح کرد: این زنجیره ارزشی دارای برنامه، دستورالعمل و کاربر است. مقرر است این مرکز (مرکز نوآوری فناوری) چشم انداز قابل ملاحظه ای داشته باشد.
دکتر زارعی مأموریت این مرکز را ایجاد شتابدهی و حمایت و پشتیبانی دانست و اظهار داشت: دانشگاه تهران برنامه های توسعه و شتابدهی ایده را دارد و پلت فرم خوبی برای توسعه شتابدهی و برنامه های تبدیل هسته های فناور به واحدهای فناور است.
وی با اشاره به اینکه پارک مجهز به شبکه بزرگی از آزمایشگاه هاست، اضافه کرد: مقرر است این مرکز به صورت سازه ای سبک در یک طبقه با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان و طی مدت ۶ ماه ساخته شود و درباره سود حاصل از محصولات هم به توافقاتی رسیده ایم.1399/03/14
14:58:40
5.0 / پنج
2787
تگهای خبر: ارز , تولید , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان