مدیركل بندری سازمان بنادر

شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی

شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی

به گزارش سیمان مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بنادر امارات اعلام نموده اند واردات میوه از ایران فقط باید توسط كانتینرهای یخچال دار صورت گیرد كه این امكان در لنج های سنتی ما وجود ندارد.روانبخش بهزادیان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آغاز تجارت دریایی ایران و امارات متحده عربی گفت: تجارت شناورهای محلی با بنادر امارات شروع شده است.
وی اضافه کرد: با آغاز انتشار ویروس کرونا، ارتباطات تجاری شناورهای ما با این کشور جنوبی خلیج فارس متوقف شده بود اما برمبنای پروتکل های جدید بهداشتی، این ارتباطات تجاری از سر گرفته شده است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: بعضی از این پروتکل ها شامل «اخذ گواهی بهداشتی از طرف مالکان لنج ها و شناورهای محلی»، «صرفاً مواد خشک حمل شود» و «محل نگهداری محموله ها مرطوب نباشد»، می شود.
وی اضافه کرد: ما در سازمان بنادر و دریانوردی نیز برای کشتی های ورودی به بنادر ایران برخی پروتکل های بهداشتی را تدوین کرده ایم؛ بازرسان این سازمان به کشتی ها و شناورهای تجاری وارد شده و در صورتیکه مورد مشکوکی نبینند، اجازه تخلیه کالا را صادر می کنند.
به گفته بهزادیان، اماراتی ها نیز چنین پروتکل هایی دارند و البته صدور گواهی بهداشتی از بندر مبدأ را هم به موارد مورد نظر، افزوده اند و باید در بندر مقصد، از طرف مالکان شناورها ارائه شود.
وی اشاره کرد: برای حمل مواد غذایی و میوه و تره بار که عمده صادرات ما به امارات است، مقامات بندری این کشور اعلام نموده اند که باید حتما با کانتینر یخچال دار حمل شود.
مدیرکل بندری سازمان بنادر اظهار داشت: کویت هم اعلام نموده که به هیچ وجه شناور چوبی را نمی پذیرد و فقط شناورهای فلزی را می پذیرد که این تصمیم کویت به خاطر رطوبت پذیر بودن شناورهای سنتی چوبی است.
وی تاکید کرد: متأسفانه لنج های سنتی و شناورهای تجاری کوچک ما امکان حمل تنها یک یا دو دستگاه کانتینر یخچال دار آن هم بر روی عرشه را دارند؛ ولی در کل چنین امکانی در لنج های سنتی ما وجود ندارد؛ شاید لندی کرافت ها مجبور به حمل کانتینرهای یخچالی برای صادرات میوه و تره بار به امارات باشند.

1399/03/13
23:39:39
5.0 / پنج
2751
تگهای خبر: ایران , تجارت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان