سخنگوی سازمان حفظ نباتات خبر داد:

سیستان و بلوچستان در صدر مبارزه با ملخ صحرایی

سیستان و بلوچستان در صدر مبارزه با ملخ صحرایی

سیمان: سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینكه تا كنون بیشترین سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان سیستان و بلوچستان و در سطحی بالغ بر ۷۵ هزار و ۲۹۵ هكتار انجام شده است، اظهار داشت: پیشبینی می شود در ایام آتی حجم گسترده ای از ملخ های صحرایی وارد كشور شوند.محمدرضا میر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هفت استان جنوبی کشور مشغول مبارزه با ملخ صحرایی هستند، اظهار نمود: در استان سیستان و بلوچستان در سطحی بالغ بر ۷۵ هزار و ۲۹۵ هکتار، استان هرمزگان در سطحی بالغ بر ۴۷ هزار و ۸۹۳ هکتار، در استان بوشهر ۲۹ هزار و ۳۲۰ هکتار، در استان فارس ۱۹ هزار و ۳۶۰ هکتار، در منطقه جنوب کرمان ۱۲ هزار و ۷۷۰ هکتار، در استان خوزستان ۶ هزار و ۱۷ هکتار و در استان خراسان جنوبی در سطحی بالغ بر ۴ هزارو ۵۰۰ هکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است.

وی افزود: مجموع کل مبارزات با آفت ملخ صحرایی در این هفت استان ۱۹۵ هزار و ۱۵۵ هکتار تا به امروز است و خوشبختانه هیچگونه خسارت و ضرر و زیانی به باغات و مزارع وارد نشده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه هنوز به مرحله پیک مبارزه با این آفت نرسیده ایم، اظهار داشت: پیشبینی می شود طی ۵ تا ۱۰ روز آینده حجم وسیعی از این ملخ ها وارد کشور شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی تابحال کمتر از ۲۰۰ هزار هکتار است و پیشبینی می شود سال جاری سطح مبارزه به یک میلیون هکتار برسد. یعنی تا آخر مبارزه هنوز راه زیادی در پیش است.

میر با اشاره به اینکه مبارزه با ملخ های صحرایی نسبت به سال قبل در مدت مشابه ۲.۵ برابر افزایش یافته است، اظهار داشت: ریزش ملخ ها تا تیر ماه ادامه خواهد داشت و پس از تیر این روند کاهشی می شود. همینطور تا تیر ماه با این آفت مبارزه می شود و لکه گیری هم تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
1399/02/20
21:16:52
5.0 / پنج
2882
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیمان سیمان