كرونا بدتر از جنگ جهانی

كاهش ۹۷ درصدی فروش خودرو در بریتانیا!

كاهش ۹۷ درصدی فروش خودرو در بریتانیا!

سیمان: میزان فروش خودرو در بازار بریتانیا در آوریل 2020 تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس كرونا با 97 درصد كاهش به پایین ترین سطح خود از سال 1946 میلادی رسید.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از طرف انجمن تولید کنندگان و بازرگانان خودرو حاکی از آنست که میزان فروش خودرو در بازار بریتانیا در ماه گذشته میلادی، آوریل، ۹۷ درصد کاهش یافته است که این رقم کمترین میزان از فوریه سال ۱۹۴۶ میلادی یعنی اختتام جنگ جهانی دوم بشمار می رود.
طبق این آمار که در رویترز آمده است، در ماه گذشته میلادی حدود ۴ هزار دستگاه خودرو در بریتانیا ثبت نام شده و به فروش رسیده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۹۷ درصد کاهش یافته است.
همزمان با شروع گسترده و هم گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا دولت بریتانیا با بیان وضعیت اضطراری، قرنطینه و وضع محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای تردد شهروندان، اهتمام کرد به قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس و جلوگیری از افزایش شمار قربانیان اقدام نماید.
البته بریتانیا تنها کشوری نیست که صنعت و بازار خودرو در آن از شیوع گسترده ویروس کرونا متحمل ضرر و زیان های هنگفتی شده است و باتوجه به آمارها می توان اظهار داشت که حدودا تمامی کشورهای جهان با افت شدید در تقاضای مشتریان و بحران در تولید و عرضه روبرو شده اند.
منبع:

1399/02/16
14:05:27
5.0 / پنج
2713
تگهای خبر: بازار , تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان