نقوی حسینی:

مقابله با كرونا به همكاری دولت و مجلس نیاز دارد

مقابله با كرونا به همكاری دولت و مجلس نیاز دارد

سیمان: سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه مقابله با كرونا به همكاری دولت و مجلس و همه اركان نظام نیازمند است.


سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: باید برای مقابله با كرونا برنامه ویژه و خاصی داشت كه این به همكاری دولت و مجلس شورای اسلامی همه اركان نظام نیاز دارد. اگر امروز كشور را حداقل به مدت یك ماه كامل قرنطینه نكنیم بعدها با خسارات بیشتری روبه رو هستیم منتهی قرنطینه كل كشور به مقدمات و تداركات زیادی نیاز دارد.
وی توضیح داد: خیلی از مشاغل به صورت روزانه درآمد كسب می كنند؛ یعنی اگر كار آنها تعطیل باشد درآمدی نخواهد داشت. از آن طرف اقشار لطمه پذیر و یارانه بگیر در شرایط فعلی باید مورد حمایت قرار گیرند خصوصاً جامعه كارگری كه درآمد و زندگی شان به فعالیت بنگاه های اقتصادی وابسته است كه وقتی تعطیل شوند آنها هم امكان پرداخت حقوق ندارند. اینها همه نشان میدهد كه باید مجلس شورای اسلامی و دولت دست به دست هم داده و تدارك مناسبی را برای اداره زندگی مردم پیش بینی كنند.
نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: هم اكنون در بعضی شهرها همچون تهران مردم به خطرات انتقال ویروس كرونا كم توجه هستند كه عواقبی خواهد داشت. اگر این كم توجهی ها ادامه پیدا كند كشور سال ها درگیر كرونا خواهد ماند.
نقوی حسینی در آخر اظهار داشت: البته ما در همین شرایط با تحریم هایی مواجه هستیم كه مقابله با كرونا را با مشكل مواجه می كند ما به دارو و لوازم بهداشتی برای تامین نیازهای مردم احتیاج داریم كه اینها همه تحریم هستند یا این كه با تحریم صادرات و واردات و تامین كالاها روبه رویم كه همه بر روی قرنطینه كامل و مبارزه با كرونا تاثیر می گذارد.
منبع:

1399/01/28
13:48:19
5.0 / پنج
3261
تگهای خبر: ارز , بنگاه , تحریم , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان