معاون وزیر راه:

گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد

گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد

به گزارش سیمان مدیرعامل سازمان بنادر اظهار داشت: به زودی ابلاغ می شود كه گردشگری دریایی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس كرونا متوقف و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست اختتام سال مدیران سازمان بنادر و دریانوردی كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزار شد، تاكید كرد: با اجرای طرح دوركاری ناشی از تدابیر مقابله با اپیدمی كرونا، نباید هیچ خدشه ای در روند و پروسه عملیات بندری و دریایی وارد شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در روزهای تعطیلات نوروز، كشتی های حامل كالاهای اساسی خصوصاً به بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و چابهار وارد خواهند شد؛ بدین سبب لزوم دارد كه تخلیه و بارگیری و ارائه خدمات به این كشتی ها و سایر كشتی های تجاری، با حداكثر نرم عملیاتی انجام پذیرد.
راستاد با تاكید بر اینكه در روزهای تعطیلات سال جدید، شیفت كاری عوامل عملیاتی باید مطابق معمول، برنامه ریزی شود، گفت: عملكرد دقیق و بدون وقفه اپراتورها، توسط مدیران بنادر رصد شود.
وی با اشاره به اینكه مطابق بخشنامه سازمان بنادر و دریانوردی، فقط یك نصف روز در اول فروردین عملیات تخلیه و بارگیری تعطیل می شود، اشاره كرد: روندها باید به شكلی مدیریت شود كه حداقل توقف ناشی از تعویض شیفت را به خصوص برای كالاهای راهبردی داشته باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه طبق استعلام صورت گرفته شده كه به زودی ابلاغ می شود، گردشگری دریایی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس كرونا متوقف شود و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود، اظهار داشت: به رغم محدود شدن سفرها و گردشگری دریایی، كماكان باید پایش ها و نظارت بر رعایت الزامات ایمنی، با دقت، صورت پذیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تكمیل پروژه های توسعه ای در بنادر، اضافه كرد: توقع داریم كه باتوجه به امكانات و ظرفیت هایی كه سازمان بنادر دارد، پروژه های توسعه ای بدون تأخیر و در قالب زمان بندی جلو برود كه البته این امر مستلزم پایش لحظه به لحظه توسط مدیران بنادر است.
راستاد با اشاره به اینكه تاكید همیشگی ما اقدامات پیشگیرانه منظم برای حفظ ایمنی بنادر شامل ایمنی عملیات بندری و دریایی است، اشاره كرد: آمادگی برای واكنش سریع در شرایط اضطراری، خصوصاً در ایام تعطیلات، باید بطور دائم در دستور كار باشد.
راستاد اشاره كرد: انتظار داریم كه مدیران بنادر از كنار هیچ آشفتگی در بنادر تحت امرشان بی تفاوت عبور نكنند.


منبع:

1398/12/24
15:23:14
5.0 / پنج
3638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان