اولین محموله بزرگ صادراتی از بندر شهید بهشتی چابهار صادر شد

اولین محموله بزرگ صادراتی از بندر شهید بهشتی چابهار صادر شد

به گزارش سیمان ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اولین محموله بزرگ صادراتی بخش خصوصی از بندر شهید بهشتی چابهار در چارچوب ۱۰ هزار تن مواد معدنی از نوع سوپرفاین صادر شد.


ماندانا زنگنه روز یكشنبه در گفتگو با خبرنگاران تصریح كرد: این اقدام مهم تجاری سیستان و بلوچستان با پیگیری فراوان و رفع چالش ها و مشكلات فرارو، با همكاری اداره كل بنادر و دریانوردی استان و شركت كشتیرانی جمهوری اسلامی به سرانجام رسید.
وی افزود: این محموله از معدن سنگ آهن استان از راه بندر شهید بهشتی چابهار توسط ۴۰۰ دستگاه كانتینر بارگیری شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره خصوصیت های شركت صادر كننده این محموله معدنی استان اظهار داشت: بخش خصوصی مذكور دارای پروانه های بهره برداری معادن سنگ آهن در مناطق مختلف استان بوده كه اشتغال قابل توجهی را هم ایجاده است.
وی با اشاره به اهمیت بندر چابهار اظهار داشت: بندر چابهار با عنایت به موقعیت مناسب جغرافیایی و اقتصادی، وجود بنادر مهم شهید بهشتی و شهید كلانتری با ظرفیت پهلوگیری كشتی های پهن پیكر، ورود و خروج كالا و اتصال به اقیانوس در حال تبدیل شدن به قطب تجارت و ترانزیت منطقه است و به زودی می تواند بعنوان بندری چند منظوره در كلاس جهانی ایفای نقش كند.
زنگنه خاطرنشان كرد: موقعیت چابهار و زیرساخت های فراهم شده در بندر چابهار این امكان را فراهم نموده كه در سطح ملی و بین المللی چابهار نقش آفرینی و جایگاه ویژه ای در بین بنادر منطقه برای خود فراهم آورد كه در آینده نزدیك باعث توسعه و پیشرفت نه تنها سیستان و بلوچستان بلكه شرق و جنوب شرق كشور و برخی كشورهای همسایه خواهد شد.1398/12/04
23:32:14
5.0 / پنج
3877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیمان سیمان