با ادامه ترس از ویروس مرگبار

بازار طلا هفته جاری داغ می ماند

بازار طلا هفته جاری داغ می ماند

به گزارش سیمان در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، تحلیل گران و معامله گران با اشاره به تداوم نگرانیهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس كرونا در چین و گسترش آن به كشورهای دیگر، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، ابهامات مالی كه با شیوع سریع ویروس كرونا در چین به وجود آمده است، از تقاضا برای طلا بعنوان دارایی امن حمایت می كند. خیلی از اقتصاددانان نگران گسترش شیوع این بیماری در سراسر چین و كندی رشد اقتصادی این كشور هستند كه اقتصاد جهانی را هم متاثر خواهد ساخت.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز در اینباره اظهار داشت: تصور می كنم نگرانیها نسبت به ویروس كرونا ادامه پیدا خواهد نمود و به علت نگرانیهای اقتصادی در چین و تعطیلی شهرهای بزرگ و كارخانه های این كشور و تأثیر آن روی اقتصاد چین، نگرانیهایی درباره خروج سرمایه از بازارهای مالی وجود خواهد داشت و در مقابل چنین وضعیتی، تقاضا برای طلا افزوده می شود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز به كیتكونیوز اظهار داشت: بازار طلا هم اكنون به علت افزایش شمار مبتلایان به ویروس كرونای جدید و افزایش روزانه شمار تلفات آن با افزایش تقاضای خرید روبروست.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه ۱۴ نفر معادل ۸۲ درصد افزایش قیمت و سه نفر معادل ۱۸ درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و هیچ رای خنثی وجود نداشت.

در این بین، ۹۹۵ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه ۶۸۷ نفر معادل ۶۹ درصد افزایش و ۱۶۳ نفر معادل ۱۶ درصد كاهش قیمت را پیشبینی كردند در حالیكه ۱۴۵ نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته ۵۹ درصد كارشناسان وال استریت و ۶۷ درصد سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریكا روز جمعه یك دلار و ۳۰ سنت معادل ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۵۸۷ دلار و ۹۰ سنت بسته شد با این وجود برای كل هفته حدود ۰.۶ درصد و برای ژانویه حدود ۳.۸ افزایش نشان داد.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد در شركت مدیریت سرمایه SIA در گفت و گو با كیتكونیوز اظهار داشت: ریسكهای مربوط به شیوع ویروس كرونا همچنان عامل موثر بر بازار خواهد ماند و بنابراین طلا امكان دارد تا محدوده ۱۶۰۰ تا ۱۶۱۰ دلار صعود كند. طلا در بالای مرز ۱۵۰۰ دلار از حمایت قوی برخوردار می باشد.

جان ویر، یكی از مدیران شركت "والش تریدینگ" هم انتظار دارد قیمت طلا از شیوع این ویروس مرگبار كه سایه بزرگی روی بازارها افكنده است، حمایت شود.

جورج گرو، مدیركل شركت آربی سی اظهار نمود: طلا نه تنها به علت شیوع این ویروس بلكه تحت تأثیر بریگزیت و استیضاح رئیس جمهور آمریكا و اخبار مربوط به اقتصاد كه سرمایه گذاران مالی را نگران می سازد، صعود قیمت پیدا خواهد نمود.

به گفته افشین نوابی، مدیر معاملات شركت ام كی اس، خریداران چینی امكان دارد هفته جاری بعد از آخر تعطیلات سال نوی چینی به بازار برگردند و طلا در محدوده ۱۵۴۵ تا ۱۵۹۵ دلار معامله شود. اگر طلا از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور كند می تواند تا سطح ۱۶۱۱ كه اوایل ژانویه تحت تأثیر افزایش تنشهای ژئوپلیتیكی در خاورمیانه به آن صعود كرده بود، پیشروی كند.

در این بین، اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در شركت ساكسو بانك اظهار داشت: وی نسبت به افزایش روند قیمت طلا در كوتاه مدت خوش بین نیست چونكه از عملكرد طلا در طول یك هفته پر از ابهام مأیوس شده است و به نظر می آید بازار نیروی صعودی خویش را از دست داده است.

منبع:

1398/11/12
21:21:42
5.0 / پنج
4166
تگهای خبر: بازار , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان