در ۸ ماهه امسال

بیشتر از نصف تسهیلات بانكی صرف تامین سرمایه در گردش شد

بیشتر از نصف تسهیلات بانكی صرف تامین سرمایه در گردش شد

سیمان: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه در هشت ماهه امسال در مجموع 531 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات از طرف بانك ها و موسسات اعتباری صرف ایجاد، تامین سرمایه درگردش، تعمیر، توسعه، خرید كالای شخصی، خرید مسكن و سایر بخش ها شده كه بیشترین سهم از آن معادل 53.8 درصد و حدود 285 هزار و 700 میلیارد تومان از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش های مختلف شده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، آمارها نشان میدهد سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در تمام بخش های اقتصادی طی هشت ماهه سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۵.۳ درصد افزایش داشته است.
در این میان از كل ۱۶۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده به بخش صنعت و معدن تا اختتام آبان ماه امسال، مبلغ ۱۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۷۱.۲ درصد از آن به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
همین طور بر طبق این آمار در بخش های كشاورزی، خدمات، بازرگانی و مسكن به ترتیب ۶۲، ۵۱.۲، ۳۷.۶ و ۲۵.۶ درصد از تسهیلات بانكی پرداخت شده به هر بخش صرف تامین سرمایه در گردش شده است.
كمترین تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف اقتصادی نیز در این مدت صرف تعمیر شده است؛ بطوریكه در هشت ماهه امسال ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به تعمیر در بخش های كشاورزی، صنعت و معدن، مسكن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و سایر بخش های متفرقه تخصیص داده شده است.


منبع:

1398/11/09
15:42:11
5.0 / پنج
4465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان