لایحه بودجه ۹۹،

مالیات بر ارزش افزوده تمدید گردید

مالیات بر ارزش افزوده تمدید گردید

به گزارش سیمان طبق اعلام لایحه بودجه ۱۳۹۹ مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده كه در سال ۱۳۸۷ مصوب شده، تا زمان لازم الاجرا شدن قانون جدید، در سال آینده تمدید می شود. همینطور محل دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده واحدهای تولیدی محل استقرار واحدهای تولیدی است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ اعلام شده كه سازمان امور مالیاتی كشور می تواند مالیات بر ارزش افزوده گروه هایی از مؤدیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده را تعیین كند.
براین اساس مقررات این بند در مورد دوره هایی كه مالیات آنها قطعی نشده است به صورت جاری خواهد بود و ضریب ارزش افزوده هر فعالیت با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی به تایید وزیر امور دارایی و اقتصادی می رسد.
همینطور محل دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده واحدهای تولیدی محل استقرار واحدهای تولیدی است.
براین اساس، عوارض ارزش افزوده طبق قانون برنامه ششم توسعه در شهرستان تهران به نسبت ۸۸ درصد در نقطه شهر تهران و ۱۲ درصد در نقاط روستایی و عشایری تهران توزیع می شود.
در بخش دیگری از لایحه بودجه ۱۳۹۹ آورده شده كه در معاملات پیمانكاری كه كارفرما یكی از دستگاه های اجرایی قانون مدیریت خدمات كشوری است، كارفرما موظف است همزمان با هر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده متناسب با آنرا به پیمانكار پرداخت كند و تا زمانی كه كارفرما مالیات بر ارزش افزوده را به پیمانكار پرداخت نكرده باشد سازمان امور مالیاتی كشور حق مطالبه آنرا از پیمانكار یا دریافت جریمه دیركرد از وی نخواهد داشت.
در مواردی كه بدهی كارفرما به پیمانكار به صورت اسناد خزانه اسلامی پرداخت می شود، در صورت درخواست پیمانكار، كارفرما موظف است این اوراق را عینا به سازمان امور مالیاتی كشور تحویل دهد. سازمان امور مالیاتی هم معادل مبلغ اسمی اوراق تحویلی را از بدهی مالیاتی پیمانكار كسر می كند و اسناد مربوطه را به خزانه داری كل كشور باید ارائه نماید. خزانه داری كل كشور هم موظف است معادل مبلغ اسمی اسناد خزانه تحویلی را بعنوان وصولی مالیات منظور كند.1398/09/18
14:01:04
5.0 / پنج
4318
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیمان سیمان