معاون سازمان راهداری خبر داد

تامین ۶ هزار اتوبوس برای جا به جایی زوار مشهد

تامین ۶ هزار اتوبوس برای جا به جایی زوار مشهد

به گزارش سیمان معاون حمل و نقل سازمان راهداری اظهار داشت: هم زمان با ایام پایانی ماه صفر و افزایش سفر زوار امام رضا (ع) به مشهد، بیشتر از 6000 دستگاه اتوبوس مورد نیاز جابه جایی زوار، تأمین و آماده سازی شده است.به گزارش سیمان به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهران قربانی گفت: زمان اجرای طرح جابه جایی زوار در روزهای پایانی ماه صفر، از دوشنبه ۶ آبان تا جمعه ۱۰ آبان ماه به مدت ۵ روز تعیین و برای این دوره، بیشتر از ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زوار تأمین شده است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: از این تعداد ناوگان، ۱۳۵۰ اتوبوس در استان خراسان رضوی موجود است و ۴۶۵۰ دستگاه با مشاركت سایر استان ها آماده سازی شده است.
وی با بیان این كه در سال گذشته، ۴.۵ میلیون نفر زائر در روزهای پایانی ماه صفر به مشهد مقدس سفر كردند، اظهار داشت: از این تعداد بیشتر از ۶۵۰ هزار نفر با ناوگان عمومی جابه جا شدند كه بر طبق پیش بینی های انجام شده امسال این رقم با ۱۰ درصد افزایش به ۷۵۰ هزار نفر افزوده می شود كه در بین استان های كشور، مازندران، گلستان، اصفهان، خراسان شمالی و جنوبی، یزد، سمنان، فارس و كرمان از نظر تأمین ناوگان، از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.
خدمات رسانی ۴۰ مجتمع رفاهی بین راهی به زائران
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همین طور از آمادگی گشت های راهداری و راهدارخانه ها در محورهای مواصلاتی آگاهی داد و اضافه كرد: بیشتر از ۳۵۹ گشت راهداری در جاده ها مستقر می شوند و ۳۵ راهدارخانه و ۴۰ مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی آماده خدمات رسانی به زوار هستند.
وی افزود: از ۲ آبان تا ۱۰ آبان، ​ محدودیت شبكه سیر شركت های حمل و نقل مسافربری لغو شده و همه شركت ها به مقصد مشهد مقدس، از حداكثر ظرفیت سرویس دهی ناوگان خود بهره گیری می كنند.
قربانی اظهار داشت: ​ ستادهای حمل و نقل مسافر در پایانه مسافربری مشهد با محوریت پایانه مسافربری امام رضا (ع) جهت هماهنگی، پاسخگویی و نظارت بر عملكرد شركت ها تشكیل شده است. همین طور ۵ پاركینگ در مشهد به منظور ساماندهی و مدیریت بهینه امكانات آماده سازی شده است.
گفتنی است؛ ​ شماره تلفن های اختتام مسافربری امام رضا ۳۸۵۱۹۵۰۲-۰۵۱ و پایانه مسافربری معراج ۰۵۱۳۶۹۱۰۳۷۰ آماده پاسخگویی به سؤالات و رسیدگی به شكایات هم وطنان است.


منبع:

1398/08/06
10:58:14
5.0 / پنج
4320
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان